Bundesliga: sorozatban hetedszer dőlhet meg a nézőcsúcs

2009.05.23. 09:00
Címkék
Sorozatban hetedszer ünnepelhetnek nézőcsúcsot a német labdarúgó Bundesligában, miután az eddigi adatok szerint ebben a szezonban több mint 12.6 millióan követték figyelemmel a lelátókon a 18 gárda bajnoki címért folytatott harcát.
Az előző idény végén a teljes nézőszám 11.9 millió volt, a 2008–2009-es küzdelmekből pedig még a mai forduló hátra van, amelyen eldől, hogy az utóbbi évek egyik legizgalmasabb szezonjában melyik gárda nyeri meg a bajnokságot. Az utolsó játéknapra 400 ezer nézőre számítanak a stadionokban, így még az is lehetséges, hogy először a Bundesliga történetében az éves nézőszám eléri a 13 milliót. A klubok rangsorát a Hajnal Tamást foglalkoztató Borussia Dortmund vezeti, a csapat arénájában 1.2 millió szurkoló fordult meg, míg a második és harmadik helyen a Bayern München és a Schalke 04 áll, valamivel több mint 1 milliós nézőszámmal. A legkevesebben a kiesőjelölt Energie Cottbus arénájában voltak. A mai, minden eldöntő 34. fordulót a televízión keresztül 172 országban követhetik figyelemmel a drukkerek.
Legfrissebb hírek

Ott van! – Somogyi Zsolt jegyzete

Labdarúgó NB I
19 perce

Nagyobb erők – Ballai Attila publicisztikája

Európa-liga
19 perce

Vasárnapi sportműsor: három NB I-es meccs, Borussia Dortmund–FTC a női kézi BL-ben, Arsenal–Manchester City Ligakupa-döntő

Minden más foci
20 perce

Nyíregyházi bravúr: rangadót nyert a Szpari a DVTK ellen; Hiába Kerkez Milos fifikás gólja, kikapott a Liverpool Brightonban

E-újság
1 órája

Napra pontosan három hónap után nyert az Elche, odahaza győzött a Levante és az Osasuna is

Spanyol labdarúgás
1 órája

Ligue 1: a PSG kiütötte a Nice-t, és újra vezeti a francia bajnokság tabelláját

Francia labdarúgás
1 órája

Két pontjába került a Juvénak a kihagyott tizenegyes; ötgólos meccset húzott be a Milan

Olasz labdarúgás
1 órája

Világcsúcs, de nem Duplantistól – ez történt a fedett pályás vb 2. estéjén

Atlétika
2 órája
Ezek is érdekelhetik