Németország: 35 ezer euró büntetés a Hamburgnak dobálásért

2008.12.02. 02:05
Címkék
A Német Labdarúgó Szövetség (DFB) fellebbviteli bizottsága jogerősen 35 ezer eurós büntetést szabott ki a német bajnokság élvonalában szereplő Hamburger SV csapatára. A Werder Bremen elleni november 23-i mérkőzésen a hamburgi drukkerek szektorából egy mobiltelefon akkumulátorával megdobták Frank Baumannt, a brémaiak játékosát.
Az első fokon eljáró fegyelmi testület 40 ezerre büntette a hamburgiakat. A hétfői, mérséklő ítélet indoklása szerint enyhítő körülményként értékelte a testület, hogy a hamburgi rendezők határozott fellépéssel megakadályozták a sajnálatos eset után a botrány kitörését.Azt is figyelembe vette a bizottság, hogy a mérkőzés előtt a két klub közösen szervezett kampányokban hívta fel a drukkerek figyelmét a sportszerű szurkolásra.Súlyosbító körülmény volt, hogy a hamburgiaknak az előző szezonban már kétszer kellett fizetniük szurkolóik rendbontása miatt. Az ítélet szerint a következő rendbontás esetén a Hamburgot arra kötelezhetik, hogy semleges helyszínen vagy zárt kapuk mögött rendezze meg hazai bajnokiját.
Legfrissebb hírek

Kubatov Gábor: Ha a Fradinak ez lenne az érdeke, hátrébb tudnék lépni

Labdarúgó NB I
4 perce

Rendkívüli közgyűlést tart a Magyar Ritmikus Gimnasztika-szakszövetség

Egyéb egyéni
8 perce

Fábián Bettina: Elegünk van abból, hogy újra és újra kockára kell tennünk az egészségünket

Úszás
9 perce

Botka Endre: Borbély Balázs csapatot próbál kialakítani, ami eddig picit a háttérbe szorult

Labdarúgó NB I
10 perce

40 év, 40 kép – KS-ajánló az F1 Magyar Nagydíj 40 éve fotókiállítás a Millennárison

Képes Sport
20 perce

Revansot vett a legnehezebb priváton – megvan az UTT is!

Csupasport
20 perce

Vb 2026: halálos áldozat a jordániai tolongásban

Foci vb 2026
23 perce

La Liga: végleg megszerzi az egyiptomi csodagyereket a Barca – hivatalos

Foci vb 2026
37 perce
Ezek is érdekelhetik