A Nürnberg kiesett, a Hamburg és a Wolfsburg mehet Európába

2008.05.17. 17:54
A Bundesliga utolsó, 34. fordulójában eldőlt, hogy a Nürnberg a következő idényben már a másodosztályban fog játszani, mivel nem sikerült kivívnia a bennmaradást. A Bremen megszerezte a második helyet, így nem kell selejtezőt játszania a Bajnokok Ligájában. A negyedik és az ötödik helyen a Hamburg és a Wolfsburg végzett, így ők indulhatnak az UEFA-Kupában.
Kahn (balra) búcsúját többen is megkönnyezték
Foró: Reuters

A Bundesliga 2007/2008-as kiírásának utolsó fordulója Olives Kahn búcsúja mellett több remek egyéni teljesítményről marad emlékezetes.

A Bayern München kapusának a Hertha elleni mérkőzés előtti köszöntését többen megkönnyezték – a legjobban talán Ottmar Hitzfeld érzékenyült el. A rögtönzött ünnepség a berlinieket is meghatotta, legalábbis a mutatott játékuk erre enged következtetni.

Luca Toni ugyanis már a 3. percben beköszönt és a félidőig további két gólt lőttek a bajorok.

Úgy alakult tehát az eredmény, ahogy azt Oli Kahn és rajongói remélték, de a Bayern nem kapott tizenegyest, így a kapus – akit a 88. percben Michael Rensing váltott – nem tudott góllal búcsúzni. Toni végül három gólig jutott a mérkőzésen. A Herthába a 64. percben állt be Dárdai Pál.

A Nürnbergnek győznie kellett volna a bennmaradáshoz, ehelyett azonban kikapott hazai pályán a Schalkétól, így a Rostock és a Duisburg után Jan Kollerék is búcsút mondhatnak az elsőosztálynak.

Nürnbergi győzelme ellenére a Schalke maradt a harmadik helyen, mivel a Bremen ugyancsak három pontot szerzett Leverkusenben, így a zöld-fehérek megtartották kétpontos előnyüket a királykékek előtt.

Az UEFA-Kupás helyekért folyó harcból a Dortmundban győző Wolfsburg és a Karlsruhét kiütő Hamburg jött ki győztesen. Hajnal Tamás végig pályán volt a 7–0-ra kikapó Karlsruhéban. A perui Paolo Guerrero Tonihoz hasonlóan mesterhármast szerzett a HSV-ben.

A Cottbust verő Hannoverben Huszti Szabolcs végig a pályán volt.

EREDMÉNYEK

34. FORDULÓ
Leverkusen–Bremen 0–1 (Rosenberg 80.)
B. München–Hertha 4–1 (Toni 3., 28. és 60., Ribéry 33., ill. Domovcsijszki 85.)
Bochum–Rostock 1–2 (Mavraj 36., ill. Kern 40., Bartels 77.)
Dortmund–Wolfsburg 2–4 (Frei 25. és 69., ill. Riether 3., Marcelinho 6., Schafer 62., Grafite 77.)
Frankfurk–Duisburg 4–2 (Amanatidisz 13., Fenin 17. és 38., Heller 77., ill. Niculescu 59., Daun 86.)
Hamburg–Karlsruhe 7–0 (Van der Vaart tizenegyes 23., Guerrero 35., 43. és 49., Trochowski 57., Olic 78. és 89.)
Hannover–Cottbus 4–0 (Bruggink 24., Stajner 45., Bergantin 59., Balitsch 90.)
Nürnberg–Schalke 0–2 (Bordon 20. és 61.)
Stuttgart–Bielefeld 2–2 (Gomez tizenegyes 75., Fischer 85., ill. Tesche 10., Eigler 87.)