Kahn: Klinsmann mindent fel akar forgatni, ami nagyon veszélyes

2008.10.07. 08:24
Oliver Kahn, a német labdarúgó-válogatott és a Bayern München korábbi kapusa szerint kockázatos úton jár Jürgen Klinsmann, a Bundesligában gyengélkedő bajor sztárklub vezetőedzője. A címvédő csapat hét forduló után csak a 11. helyen áll a bajnokságban, és legutóbb 1966-ban kezdte ilyen rosszul a szezont. Kahn szerint a klub irányítói is felelősek a kialakult helyzetért.
Már szakkommentátorként osztotta ki Klinsmannt: Oliver Kahn (balra) elégedetlen a tréner munkájával
Fotó: Imago
Már szakkommentátorként osztotta ki Klinsmannt: Oliver Kahn (balra) elégedetlen a tréner munkájával
Már szakkommentátorként osztotta ki Klinsmannt: Oliver Kahn (balra) elégedetlen a tréner munkájával
Fotó: Imago
Már szakkommentátorként osztotta ki Klinsmannt: Oliver Kahn (balra) elégedetlen a tréner munkájával

Szavazás

Ön szerint megfelelő választás volt-e Jürgen Klinsmann a Bayern München kispadjára?

Írja be az itt látható számot!
„Jürgennek tisztelnie kell a klub hagyományait is. Az sem lehetséges, hogy a Milan egyik napról a másikra a Real Madrid stílusában kezdjen el edzeni és játszani. Minden egyesületnek megvannak a saját tradíciói, a saját filozófiája. Apránként lehet ezen finomítani, de teljesen fejtetőre állítani az egész rendszert, azt már nem” – tette hozzá.

A Bayernnél karrierje legsikeresebb 14 évét töltő egykori kiválóság szerint a Nationalelf korábbi kapitánya túl gyorsan akar túl sok változtatást bevezetni, és ezt az együttes, illetve az eredményei is megsínylik. A bajorok volt csapatkapitánya ráadásul úgy véli, nem tisztázott a gárdán belüli hierarchia.

„Egy kispadon ülő kapitány (Mark van Bommel – a szerk.) természetesen nem tud úgy irányítani, mint egy állandó kezdő. Már önmagában az meggyengíti a pozícióját, hogy a kispadra szorul, és így egy vezéregyéniség is hiányzik a pályáról” – mondta Kahn, aki nem érti, hogyan eshetett vissza ilyen mértékben az alakulat teljesítménye néhány hónap alatt.

„Furcsa, hogy mennyire nem találja a ritmust a csapat, mennyire nem állt még össze. Két-három új játékos jött csak, egyébként pedig teljesen ugyanaz a gárda, mint amelyik duplázott a német színtéren az előző idényben, ráadásul az UEFA-kupa elődöntőjébe is bejutott.”

A jelenleg a ZDF televízió szakkommentátoraként dolgozó Kahn ráadásul úgy gondolja, a Bayernből hiányzik az akaraterő is.

„Nem mindig az dönt, hogy ki a jobb vagy a tehetségesebb. Önbizalom kell a sikerhez, és az, hogy keményebbek, erősebb akaratúak legyünk” – mondta.
Legfrissebb hírek

Álom vagy rémálom a Bayernnek a Real ellen játszani?

Bajnokok Ligája
3 órája

Joshua Kimmich: A Real Madrid és a Bayern München a világ két legnagyobb klubja

Bajnokok Ligája
14 órája

Rekordközelben a Bayern, a ráadásban nyerte meg a rangadót a Dortmund

Német labdarúgás
2026.04.04. 20:30

Raphael Guerreiro az idény végén elhagyja a Bayernt

Német labdarúgás
2026.03.30. 19:41

Dupla Tízes: Szalah bejelentése segíthet a Liverpoolnak a BL-rájátszásban?

Bajnokok Ligája
2026.03.29. 19:13

Felix Magath szerint Neuer egy szinten van Messivel és Ronaldóval

Német labdarúgás
2026.03.27. 11:44

Megállíthatatlan bajor gépezet – íme, a Bayern München teljesítményének háttere

Képes Sport
2026.03.23. 12:21

Négyet vágott az Unionnak a Bayern; hatgólos döntetlen a Rajna-menti derbin

Német labdarúgás
2026.03.21. 17:39
Ezek is érdekelhetik