A sereghajtó nem okozott gondot a Topolyának

TŐKE JÁNOSTŐKE JÁNOS
2021.02.22. 14:46
A meccs nagy részében a Topolya akarata érvényesült, a Bacska védekezett (Fotó: FK TSC)
A szerb Szuperliga 23. fordulójában a forduló előtt a 7. helyen álló Topolya az utolsó helyen szerénykedő Bacskát fogadta, és a papírformát érvényesítve, nagy különbségű győzelmet aratott.

SZERB SZUPERLIGA
23. FORDULÓ
Topolyai SC–Bacska3–0 (3–0)
Zenta,
Városi Stadion,zárt kapuk mögött. Vezette:Grujics
TSC:
Filipovics – Petrovics, Babics, Antonics, Petkovics (Szantracs, 75.) – Tomanovics (Djakovac, 62.), Banjac (Varga, 75.) – Zec (Duronjics, 62.), Millcsevics, Sztanojev (Tomasevics, 86.) – Lukics
Bacska:Milojevics – Zsivics, Pesics, Zdravkovics, Paradjina (Mitrovics, 62.) – Eszkics (Pantics, 62.), Nedeljkovics, Kazacsoksz (Sztojanovics, a szünetben), Ratkovics – Ascserics (Zsakula, a szünetben), Piszacsics (Ivancsevics, a szünetben)
Gólszerző:Sztanojev (18.), Zec (40., 41.)

Esélyeshez méltóan játszott, és magabiztosan gyűjtötte be a három pontot a Topolyai SC: a szerb Szuperliga 23. fordulójában az észak-bácskai együttes a zentai Városi Stadionban 3–0-ra nyert a sereghajtó palánkai Bacska ellen.

A hazaiak Jug Sztanojev bombagóljával, valamint Djuro Zec két találatával már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést. A második játékrészben a vendégek többet támadtak, de csak kapufáig jutottak, a TSC pedig elégedett volt a háromgólos különbséggel.

A topolyai együttes a következő fordulóban Gornji Milanovacra látogat, ahol a Metalac vendége lesz, majd a hétközi fordulóban, március 3-án Zentán fogadja a bajnok Crvena zvezdát. A TSC huszonhárom forduló alatt 37 pontot gyűjtött, így a tabella ötödik helyére tornázta fel magát.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90. perc: Vége a mérkőzésnek, nyert a Topolya. 3–0
89. perc:
Jobb oldali TSC-szöglet után a vendégek kapusa öklözte ki a labdát.
88. perc: Varga
pontatlan hazagurítása nem okozott gondot, Filipovics megoldotta.

86. perc: Cseréltek a hazaiak, Jug Sztanojev le, Nemanja Tomasevics be.
84. perc:
Egy előreívelés után Babics fájlalja a lábát, és sántít is, de folytatja a mérkőzést.
75. perc: Kettős csere a TSC-nél, Szantracs és Varga be, Petkovics és Banjac le.
73. perc: Lukics
tette gyönyörűen Sztanojev elé a labdát, aki azonban a védő szorongatásában kisodródott, így nem tudta lövéssel befejezni az akciót.
71. perc: Banjac
ért rosszul talajt, ápolást kért, de nincs nagy baj, már jöhet is vissza.
69. perc:
Egy vendégakció végén Zsakula fejelte a labdát a lécre, ez volt a vendégek első nagy helyzete.
62. perc: TSC-csere, Zec és Tomanovics le, Duronjics és Djakovac be. A vendégeknél is kettős csere: Eszkics és Paradjina le, Pantics és Mitrovics be.
60. perc:
Egy bal oldali TSC-szögletet fejeltek ki a vendégvédők.
58. perc: Zec
passzolt Lukicshoz, aki sarokkal tette vissza elé a labdát, s a szélső kiugratta Sztanojevet, azonban ő egy ütemet késett, így a vendégkapusé lett a labda.
52. perc: Lukics
kapott egy jó kiugratást, szemtől szembe került Milojeviccsel, de a labda elakadt a kapus lábában.
48. perc:
Letámadott a Palánka a második félidő elején, de helyzetig eddig nem jutottak.
46. perc:Hármas csere a vendégeknél: Ascserics, Piszacsics és Kazacsoksz le, Zsakula, Ivancsevics és Sztojanovics be.
46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Vége az első félidőnek, nagyon sima. 3–0

41. perc: GÓÓÓL! EZ MÁR HÁROM! A vendégek labdát veszítettek hátul, Zec csapott le rá, és a bal sarokba gurított. 3–0
40. perc: GÓÓÓL! BENT VAN A MÁSODIK! Djuro Zec került helyzetbe, és 18 méterről nem hibázott. 2–0
38. perc: Tomanovics állított meg egy akciót szabálytalanul a középpályánál, sárga lapot kapott a TSC csapatkapitánya.
35. perc: Sztanojev
viharzott el a jobb szélen, Milicsevicsnek azonban nem sikerült növelnie az előnyt, miután rosszul találta el a labdát.
29. perc: Milicsevics mezét rángatta meg Piszacsics, sárga lapot kapott érte.
27. perc:
Másodpercekig volt csak a vendégeknél a labda, őrült iramot diktál a TSC.
26. perc:
A sarokrúgás után Milicsevics lőtt 17 méterről, a védők beleértek, így újabb szöglet következhetett.
25. perc:
Szép hazai akció: Lukics tette Zec elé a labdát, aki szögletet harcolt ki.
24. perc:
Újabb gólhelyzet, Lukics próbálta megszerezni a rosszul hazafejelt labdát, amely végül Sztanojev elé került, de ezúttal fölé lőtt a hazaiak játékosa.
23. perc: Zec
és Lukics kényszerítője után az utóbbi beadását blokkolják, újabb sarokrúgás, az első a bal oldalról, de nem lett belőle semmi.
21. perc:
Ez a szöglet is veszélyesen csavarodott a kapu elé, a vendégvédők kifejelték Banjac elől.
21. perc: Sztanojev
csapta be a védőjét, aki elcsúszva még szögletre mentett.
18. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A TOPOLYA! Sztanojev nézte meg magának az ellenfél kapuját, és irtózatos erővel lőtt a jobb felső sarokba. 1–0
18. perc:
Hihetetlen, hogy ebből sem lett gól: másodpercekig a vendégkapu előtt táncolt a labda, s végül valahogy Milojevics összeszedte.
17. perc: Sztanojev
került százszászalékos helyzetbe, de néhány méterről a kapusba lőtt, újabb TSC-szöglet.
A sereghajtó valamennyi játékosa a saját térfelén van, s ahogy az várható is volt, az ellentámadásokkal szeretnének borsot törni a TSC orra alá.
12. perc: Babics
perdített alá a labdának, amely Petkovics elé érkezett, ő azonban három méterről a védők szorításában föléfejelt.
7. perc: Sztanojev
gurított a kapuval szemben álló Zechez, aki 16 méterről a bal alsót célozta meg, azonban Milojevics számított rá.
6. perc: Ascserics
kapott jó kiugratást, szemtől szembe került a hazaiak kapusával, ám Filipovicsnak sikerült leérnie időben, így óriási bravúrt bemutatva hárított.
1. perc: Sztanojev
harcolt ki jobb oldali szögletet a TSC-nek. Ezutánnagy helyzet alakult ki, a laposan belőtt labda Babics elé került, aki fél méterrel mellé lőtt.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a TSC tiszta kékben, a Bacska tiszta pirosban játszik.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik Zentán a Topolya–Bacska mérkőzés a szerb Szuperliga 23. fordulójából. Tartsanak velünk!