Eurofutball: Casillas nem kapott gólt első portói bajnokiján

2015.08.15. 23:51
A Porto hazai pályán 3–0-ra megverte a Vitória Guimaraest a portugál élvonalbeli labdarúgó-bajnokság első fordulójában.

A portói csapat a Casillas – M. Pereira, Iván Marcano, Maicon, Alex Sandro – H. Herrera (André André, 53.), D. Pereira, Imbula (Evandro, 64.) – Varela (Brahimi, 85.), Aboubakar, Tello összeállításban lépett pályára a szezon első bajnoki mérkőzésén, amelyet magabiztosan meg is nyert.

Julen Lopetegui csapatában Vincent Aboubakar duplázott, míg a végeredményt Silvestre Varela állította be.

PORTUGÁLIA, 1. FORDULÓ
Belenenses–Rio Ave 3–3
FC Porto–Guimaraes 3–0

HOLLANDIA. Hazai pályán szenvedett 3–0-s vereséget Vida Kristopher csapata, a De Graafschap a holland labdarúgó-bajnokság szombati játéknapján. A fiatal magyar támadó végig a pályán volt az újonc együttesben, amely a második félidő elején tört meg – a PEC Zwolle bő negyedóra alatt három gólt szerezve döntötte el a 8100 néző előtt lejátszott meccset.

Az Ajax a második bajnokiját is 3–0-ra nyerte meg, és meglepetésre a Den Haag is fölényes győzelemmel zárta a szombatot.

HOLLANDIA, 2. FORDULÓ
De Graafschap–PEC Zwolle 0–3
Ajax–Willem II 3–0
Twente–Den Haag 1–4
Excelsior–AZ Alkmaar 2–2

SZLOVÁKIA. Több mint ötezer szurkoló látogatott ki a DAC–Trencín rangadóra, amelyet végül elveszített a dunaszerdahelyi csapat. A címvédő trencséniek a csereként beálló Gino van Kessel gyors duplájával győztek, igaz, a hazaiak úgy érzik, gól nélküli állásnál jogos tizenegyestől fosztotta meg őket a játékvezető – tudtuk meg a sportolunk.sk tudósításából. A Trencín öt forduló után százszázalékos, növelte előnyét például a Slovannal szemben, amely Priskin Tamással a soraiban 1–1-es döntetlent játszott Szenicén. Az 58. percben lecserélt magyar válogatott támadó nem szerzett gólt.

12. Ruzomberok 3 0 1 2 3–6 –3 1

ROMÁNIA. A Steaua és a Targu Mures – a legutóbbi szezon arany- és ezüstérmese – azonos pontszámmal várta a szombat esti bukaresti rangadót. A Miriuta László vezette marosvásárhelyi csapat egy pontot hazavitt, és az 1–1 után a hazai drukkerek egy része Mirel Radoi edző lemondását követelte – a Steaua ugyanis még egyetlen hazai tétmeccset sem nyert meg ebben a szezonban, pedig hatszor próbálkozhatott.

CFR, Petrolul: 6-6 pont levonva

BELGIUM. Köteles László ezúttal is kirukkolt nagy védéssel, méghozzá 1–1-nél – ez a bravúr is kellett ahhoz, hogy a legutóbbi két fordulóban csupán egy pontot szerző Genk 2–1-re legyőzze a Westerlót.

16. OH Leuven 3 0 0 3 3–8 –5 0

AUSZTRIA. Az Admira megőrizte veretlenségét, az utolsó helyezett Riedet is megverte 3–1-re, és jó napot zárt az Austria is, amely 5–1-es győzelmet aratott a korán emberhátrányba kerülő Mattersburg felett. Kezd magára találni a címvédő Salzburg is, amely 2–0-ra felülmúlta a legutóbb bronzérmes Altachot.

10. Ried 5 0 1 4 3–14 –11 1

UKRAJNA. A négy forduló után százszázalékos Dinamo Kijevhez a jól rajtoló Karpati látogatott, de a címvédő ezúttal sem kegyelmezett: öt forduló, öt győzelem.

UKRAJNA, 5. FORDULÓ
Metalurh Zaporizzsja–Vorszkla 1–1
Olimpik Doneck–Olekszandrija 1–0
Dinamo Kijev–Karpati 3–0

CSEHORSZÁG. A szezont jól kezdő Zlín és Brno ezúttal is szerzett pontot, előbbi nyert, és a második helyen halad a Sparta mögött.

CSEHORSZÁG, 4. FORDULÓ
Sigma Olomouc–Zbrojovka Brno 1–1
Zlín–Baník Ostrava 2–0
Dukla Praha–Bohemians 1905 2–2

DÁNIA. Bár a tavasszal még a Honvédban játszó Josip Elez korán vezetést szerzett az AGF-nek, az aarhusiak végül elsiratták veretlenségüket, az Aalborg 3–2-vel hazavitte a három pontot.

DÁNIA, 5. FORDULÓ
AGF–AaB 2–3

SKÓCIA. A legutóbbi négy kiírást megnyerő Celtic 4–2-re legyőzte az Invernesst, de a tabellát továbbra is a Hearts vezeti, méghozzá százszázalékos mérleggel. A sereghajtó Kilmarnock elleni szerdai pontvesztést (2–2) követően a Celtic az Invernesst fogadta szombaton, és noha a vendégek a hajrában kétszer is a kapuba találtak, az addig szerzett négy gól elég volt a címvédőnek a magabiztos sikerhez.

A súlyos pontlevonás miatt az elmúlt idényt a második vonalban töltő, ennélfogva idén újonc Hearts Osman Sow és Alin Öztürk góljával gyűrte le 2–1-re a Ross Countyt, behúzva ezzel idénybeli negyedik győzelmét. Hibátlan még a szombaton hátrányból nyerő Aberdeen is – igaz, egyelőre három mérkőzésből.

12. Kilmarnock 4 0 2 2 4–10 –6 2

OROSZORSZÁG. Bombameglepetés a Premjer-Ligában: az eddig százszázalékos Zenit hazai pályán 2–0-ra kikapott a gyengén rajtoló FK Krasznodartól az 5. forduló szombati játéknapján. A CSZKA pénteken behúzta az ötödik strigulát is a győzelmi rovatba, és szombaton ugyanez volt a célja a címvédő Zenitnek, ám nemhogy a győzelem, a pontszerzés sem jött össze.

Ragnar Sigurdsson az első félidő derekán lesgyanús helyzetből szerezte meg a vezetést a vendégeknek, majd Ricardo Laborde a második játékrész elején távoli lövéssel mattolta a bizonytalankodó Jurij Lodigin kapust.

A két találat történelmi sikert eredményezett: az FK Krasznodar először győzte le bajnoki meccsen a Zenitet.

OROSZORSZÁG, PREMJER-LIGA,
5. FORDULÓ

Zenit–FK Krasznodar 0–2
Kubany Krasznodar–Rubin Kazany 0–1

NORVÉGIA. Kovács Péter csapata, a Sarpsborg gól nélküli döntetlent játszott a címvédő Molde otthonában. A Molde sincs jó passzban, ezzel együtt kicsi volt a valószínűsége, hogy a kilenc forduló óta nyeretlen Sarpsborg éppen a címvédő otthonában szakítja meg rossz sorozatát. A győzelem valóban nem jött össze, de a hétközi kupasiker (bejutás az elődöntőbe) után lendületből megszerzett bajnoki pont jól jön a kiesőzóna közelében horgonyzó csapatnak.

Kovács Péter a 69. percben lépett pályára csereként a vendégeknél, akik három sikertelen próbálkozás után szereztek pontot a Molde ellen.