Ázsia-kupa: gól a 15. másodpercben, újabb továbbjutók

2015.01.15. 10:09
Az irániak hatalmas szurkolótáboruk előtt jutottak tovább (Fotó: Reuters)
Második mérkőzését is győzelemmel zárta az ausztráliai labdarúgó Ázsia-kupán az Egyesült Arab Emírségek válogatottja, amely 2–1-re nyert Bahrein ellen, így negyedikként bejutott a legjobb nyolc közé. Irán 1–0-ra felülmúlta Katart, ezzel szintén továbbment – a C-csoportban innentől már csak a helyezésekért viaskodnak a csapatok.

A továbbjutás nem kis részben a szemfüles Ali Ahmed Mabhutnak köszönhető, aki a 15. másodpercben megszerezte a torna leggyorsabb gólját egy jó letámadást és labdaszerzést követően. Bahrein a 26. percben egy jobb oldali szögletet követően Jaycee Okwunwanne fejesével egyenlített, majd a meccset a 73. percben Mohamed Huszain öngólja döntötte el – a bahreini védő védhetetlen, hatalmas fejest küldött a saját hálójába. Az első találatot szerző Mabhut három góllal vezeti az Ázsia-kupa mesterlövészeinek listáját.

Az Egyesült Arab Emírségek győzelmével két forduló után továbbjutott, és később Irán is követte, miután Sydneyben 1–0-ra megverte Katart. Szardar Azmun az 52. percben döntötte el a mérkőzést, a kiesés sorsára juttatva a 2022-es világbajnokság házigazdáját. Az EAE és Katar „csoportdöntőt” játszik a 3. fordulóban a C jelű kvartett elsőségéért. A nyolc negyeddöntős helyből öt már két kör után elkelt, a házigazda Ausztrália, Dél-Korea, Kína, az Egyesült Arab Emírségek, illetve Irán készülhet a kieséses szakaszra.

ÁZSIA-KUPA 2015
C-CSOPORT, 2. FORDULÓ

Bahrein–Egyesült Arab Emírségek 1–2 (Okwunwanne 26., ill. Mabhut 1., Huszain 73. – öngól)
Katar–Irán 0–1 (Azmun 52.)

1. Egyesült Arab Emírségek 2 2 0 0 6–2 6
2. Irán 2 2 0 0 3–0 6
3. Bahrein 2 0 0 2 1–4 0
4. Katar 2 0 0 2 1–5 0