Klub-vb: a Fluminense jutott be elsőként a fináléba

2023.12.18. 20:59
Jhon Arias (középen) szerezte meg a vezetést a Fluminensének (Fotó: Getty Images)
A brazil Fluminense 2–0-ra legyőzte az egyiptomi Al-Ahlit a labdarúgó-klubvilágbajnokság hétfő esti elődöntőjében, és bejutott a pénteki fináléba.

Az első félidőben Jhon Arias, a kolumbiai légiós révén két kapufát is lőtt a Fluminense, de akadt egy nagy lehetősége az egyiptomi csapatnak is – a 36. percben, egy ellencsapás végén Kahraba fejelte kapura a szerencsésen felé pattanó labdát, de nem helyezte eléggé, Fábio reflexmozdulattal védett.

A második félidő derekán szerezte meg a vezetést a Fluminense: a korábbi Real Madrid-alapember, Marcelo egy köténycsel után minden rutinját mozgósítva tizenegyest harcolt ki Percy Tau ellenében, és a megítélt büntetőből Jhon Arias a jobb alsó sarokba lőtt, 1–0. (VIDEÓ ITT!)

A hajrában Keno kihagyott egy ziccert – Mohamed el-Senavi nagyot védett –, ám egy gól még volt a brazilok játékában: a nem sokkal korábban becserélt John Kennedy lőtt a jobb alsóba a 90. percben, 2–0. (VIDEÓ ITT!)

A Fluminense először jutott be a klubvilágbajnokság pénteki döntőjébe, és az elődtorna, az Interkontinentális Kupa/Világkupa trófeájáért sem mérkőzhetett meg soha. Ellenfele a Manchester City (angol)–Urava Red Diamonds (japán) csata győztese lesz.