Arany-kupa: győzelemmel kezdtek a házigazda amerikaiak

Sam Vines gólja győzelmet ért az Egyesült Államoknak (Fotó: AFP)
A házigazda Egyesült Államok a Haiti elleni egygólos győzelemmel kezdte meg szereplését az Arany-kupán, Észak- és Közép-Amerika, valamint a Karibi-térség (CONCACAF) országainak legfontosabb labdarúgótornáján. Kanada fölényesen verte Martinique legénységét, míg Salvador két cserejátékos hajrábeli góljaival múlta felül Guatemalát, amely a koronavírus-fertőzések miatt visszalépő Curacao helyére ugrott be.
A négy négyes csoportból az első két-két helyezett jut a negyeddöntőbe.
ARANY-KUPA, EGYESÜLT ÁLLAMOK
1. FORDULÓ, A-CSOPORT
Salvador–Guatemala 2–0 (Roldan 81., Rivas 90+6.)
1. FORDULÓ, B-CSOPORT
Kanada–Martinique 4–1 (Larin 16., Osorio 20., Eustáquio 26., Corbeanu 89., ill. Riviere 10.)
Egyesült Államok–Haiti 1–0 (Vines 8.)
Legfrissebb hírek

Mauricio Pochettino: Fantasztikusak voltunk!
Foci vb 2026
2026.06.19. 23:48
Ezek is érdekelhetik







