Elbánt a Sepsivel hazai pályán a Botosani

BOROS MIKLÓSBOROS MIKLÓS
2021.05.01. 16:20
A meccs végén a Botosani örülhetett (fotó: Sepsi Facebook)
A román első osztályú labdarúgó-bajnokság rájátszásának 5. fordulójában a Sepsi OSK a Botosani otthonába látogatott, de hiába uralta szinte az egész találkozót, a hazai csapat otthon tartotta a három pontot.

ROMÁN LIGA 1
RÁJÁTSZÁS, 5. FORDULÓ

Botosani–Sepsi OSK 2–1
Botosani, Városi Stadion, zárt kapuk mögött.Vezette: C. Gaman.
Botosani: Pap – Braun (Fili, a szünetben), Chindris, Meleke, Tiganasu – Papa, Rodriguez, Florescu – Patache (Seroni, 67.), Caia (Camara, 12. (Roman, 67.)), Ongenda (Keyta, 73.). Edző: Marius Croitoru.
Sepsi OSK: Niczuly – Csiszér (Aganovic, 23.), Buhenna, Mitrea, Stefan – Vasvari, Paun (Ninaj, 56.), Kovács (Achahbar, a szünetben) – Golofca (Stefanescu, 81.), Safranko, Nouvier (Petrila, a szünetben). Edző: Leo Grozavu.
Gólszerző: Ongenda (15.), Fili (49.), ill. Patache – öngól (54.)

Két győzelem után szombaton vereséget szenvedett Botosani-ban a Sepsi OSK, így a román Liga 1 negyedik helyéért zajló küzdelemben két pontra csökkent a két csapat közti különbség.

Bár a Botosani szereti magát a román bajnokság legtámadószelleműbb csapatként reklámozni, Marius Croitoru edző hazai pályán is kivárásra és kontrákra játszott az első pillanattól kezdte letámadó Sepsi ellen, A hazaiak folyamatos szabálytalanságokkal állították meg a szentgyörgyi támadásokat, viszont első lehetőségüket kihasználták: a PSG-nevelés Hervin Ongenda éles szögből vágta a rövid felsőbe labdát. A gól után egy hármas szögletsorozat is zavarba hozta a vendégek védelmét, de az ötösön belülről sem Edward Florescu, sem Enriko Papa nem találta el a kaput.

A Sepsi szokása szerint a félidő utolsó negyedórájában volt a legveszélyesebb, Pavel Safranko lefejelt labdáját, majd Kovács Lóránt átlövését is bravúrral védte Eduard Pap, a Botosani kapusa. A túloldalon Niczuly Roland egy perc alatt hárított két nehéz labdát: előbb az egyedül kilépő Ongenda lövését, majd Sekou Camara tizenhatoson kívüli próbálkozását.

Szünet után viszont a csereként beállt Fili is az ötös oldalvonaláról lepte meg a Sepsi kapusát, csak ő laposan gurította be a labdát. Ongenda viszont már nem tudott átjárni Niczuly eszén, és egy perccel később már a másik hálóőr dühönghetett: Anass Achahbar gyatra lövése után mellé ment volna a labda, de a menteni próbáló Andrei Patache saját kapujába lőtte. A kapott gól után viszont Pap is védett azonnal egy nagyot, Achahbar közeli lövésénél, majd váratlanul leült az addig pörgős mérkőzés. Az utolsó félórában egykapuzott ugyan a Sepsi, de helyzetek nélkül, csak a legvégén lőhetett Buhenna, de a labda egy bevetődő védő lábáról fölé ment.

Az állás: 1. CFR 41, 2. FCSB 39, 3. Craiova 37, 4. Sepsi 30, 5. Botosani 28.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. perc: Vége a meccsnek, győzött a Botosani. 2–1
90+2. perc: Őrület! Buhenna
került nagy helyzetbe, de néhány méterről fölépattant a lövése egy védőről.
90. perc: Három perc a hosszabbítás.
89. perc: Az utolsó perceket is megnyomta a Sepsi, de helyzetbe már nem tudott kerülni.
85. perc: Rodríguez kapott sárgát, mert sípszó után elrúgta a labdát.
81. perc: Szerencsére volt még csere, ezért írhatjuk, hogy Golofca helyére jött Stefanescu a Sepsibe.
81. perc: Nagy Sepsi-lehetőséget akadályozott meg Pap, mivel Safrankónak már csak a kapuba kellett volna passzolnia, de a hazai kapus megkaparintotta előle a labdát.
77. perc: Achahbar kapott sárga lapot visszahúzásért.
75. perc: Stefan esett el a Botosani tizenhatosán belül, de nem kapott tizenegyest, pedig egyértelműen elérte őt a védő lába.
73. perc: Ongenda helyett Keyta jött a hazaiaknál.
69. perc: Seroni kapott sárgát lerántás miatt.
68. perc: Megint Pap védett, ezúttal egy alapvonal közelből középre tett labdát kapott el.
67. perc:Parache és Camara helyett Seroni és Roman.
66. perc: Ninaj futott nagy lendülettel a bal oldalon, már csak be kellett volna adnia, de a beadást szögletre mentették a védők.
62. perc: Fili kapott sárga lapot lökés miatt.
57. perc: Óriási Sepsi-helyzet maradt ki. Achahbar került helyzetbe öt méterre a kaputól, de nem tudta ellőni a labdát Pap mellett.
56. perc: Sepsi-csere: Paun helyett Ninaj érkezett.
55. perc: Egyértelműen átvette a játék irányítását a Sepsi, és nagyon erős most a nyomásuk.
54. perc: GÓÓÓÓL! SZÉPÍTETT A SEPSI! Úgy tűnt, Safranko passzából Achahbar gyenge lövése nem fog gondot okozni, csakhogy belebotlott a labdába Patache, akinek a lábáról a saját kapujába került a labda. 2–1
53. perc: Nem sok hiányzott a harmadikhoz...
A kitámadó Sepsit lekontrázva Ongenda csapott le egy kósza labdára, majd 14 méterről a bal alsót vette célba, Niczuly viszont robinzonáddal védett.
49. perc: Az albán Realdo Fili 4. gólja volt ez a rájátszásban, ezzel ő vezeti a felsőház góllövőlistáját.
49. perc: GÓÓÓL! NÖVELTE ELŐNYÉT A BOTOSANI! A jobb oldalon indult meg Fili, nem tudták elvenni tőle a labdát, bevezette a tizenhatoson belülre, majd egészen éles szögből is el tudta lőni a kapus mellett a hosszú sarokba. 2–0
47. perc: Golofka
tört be jobbról a tizenhatoson belülre, már tette is laposan középre a labdát, de ott nem volt Sepsi-játékos.
46. perc: Cserék mindkét oldalon.Kovács és Nouvier helyett Achahbar és Petrila jött be a Sepsinél,Braun helyett pedig Fili a Botosani-nál.

46. perc:Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Vége az első félidőnek, vezet a hazai csapat. 1–0
45. perc:
A szabadrúgást Kovács ívelte be, de egy védő fejjel felszabadított.
44. perc: Paun tört előre a Botosani tizenhatosa felé, de még a bal sarok közelében buktatták.
42. perc: Camara vette célba a jobb alsót, Niczuly vetődve védett.
41. perc: Ongenda került óriási helyzetbe, de most nem tudta felemelni a labdát, ezért Niczuly védeni tudott.
39. perc: Kovács lőtte rá 19 méterről, de Pap jó vetődéssel megfogta a labdát.

38. perc: Ez is sárga! Gyorsan indult volna a Sepsi Stefan révén, de Florescu a felezővonal közelében buktatta.
34. perc: A szabadrúgást Nouvier tekerte nem sokkal kapu fölé.
33. perc: Ongenda kapott sárga lapot, a Sepsi pedig szabadrúgást a hazai tizenhatos jobb sarka közeléből.
30. perc: Mekkora védés!Golofca bal oldali beadása után Safranko fejelhetett 5 méterről teljesen egyedül, Pap azonban óriásit védett.
23. perc: Eddig tartott a fiatalság pályán tartása a vendégcsapatnál is. Aganovic váltja Csiszért a Sepsinél.
20. perc: Rodríguez újabb szöglete után Papa fejelt 3 méterről fölé.
18. perc: Bal oldali hazai szöglet után Florescu előtt hullott le a labda az ötösön belül, viszont estében nagyon rosszul találta el, úgyhogy keresztben elment a labda a a kapu előtt.
15. perc: GÓÓÓL! VEZET A BOTOSANI! Patache jobbról passzolt a tizenhatosba befutó Ongendának, aki elment Mitrea mellett, és az ötös oldalvonaláról a léc alá vágta a labdát.1–0
12. perc:Ennyi is elég volt a fiatalból a Botosani-nál. Caia helyére Camara állt be a hazaiaknál.
6. perc:Vasvari vállalkozik lövésre jó 30 méterről, a bal felső sarok fölé megy a labda.
2. perc:Nouvier jobbról beívelt szabadrúgása után Paun az ötösről, a kapunak féloldalt állva fejelt fölé.
1. perc: Elkezdődött a találkozó.