Koronavírus: befejezettnek nyilvánították az idényt Bosznia-Hercegovinában

2020.06.01. 22:48
A koronavírus-járvány miatt hétfőn befejezettnek nyilvánították a labdarúgószezont Bosznia-Hercegovinában.

A sportági szövetség közlése szerint a döntést azért kellett meghozni, mert a boszniai Szerb Köztársaság egészségügyi minisztériuma július 1-jéig nem engedélyezi a labdarúgó-mérkőzések megtartását.

A 33 fordulósra tervezett élvonalból csak 22 kört rendeztek meg a járvány kitöréséig. A bajnoki címet ez alapján a tavalyi győztes FK Sarajevo kapta meg, amely így ismét elindulhat a Bajnokok Ligája selejtezőjében. Az FK Zeljeznicar, a HSK Zrinjski és az FK Borac az Európa-liga-selejtezőben vehet részt, míg az NK Celik és az FK Zvijezda 09 kiesett.

A Bosnyák Kupát – amely az elődöntőnél tartott –szintén nem folytatják, bár a versenyben maradt négy csapat közül egyiknek a székhelye sem a boszniai Szerb Köztársaságban található.

Legfrissebb hírek

Csak a Magyarország–Salvador meccsen hoztak össze több gólt a cserék, mint a Svájc–Bosznia-Hercegovina találkozón – statisztikák

Foci vb 2026
2026.06.18. 23:53

Nincs gól az első félidőben a svájci–bosnyák meccsen

Foci vb 2026
2026.06.18. 21:52

Larin: Akkor szerzek gólt, amikor Kanadának szüksége van rám – reakciók

Foci vb 2026
2026.06.12. 23:50

Videó: a bosnyákoknak szurkoltak az olasz játékosok a Wales elleni tizenegyespárbajban

Foci vb 2026
2026.03.27. 12:47

Felkészülés: Dánia átgázolt a litvánokon, Svédország hétgólos meccsen győzte le Algériát

Minden más foci
2025.06.10. 21:19

Öt éve bénította meg a világot a koronavírus-járvány

Egyéb egyéni
2025.03.28. 09:12

Szoboszlai és Nagy Zsolt kiemelkedett – így láttuk a mieinket Bosznia-Hercegovina ellen

Magyar válogatott
2024.10.15. 07:45

Szoboszlai duplájával győztünk Boszniában

Magyar válogatott
2024.10.14. 22:40
Ezek is érdekelhetik