Oroszország: börtönbe kerülhetnek a balhézó válogatott labdarúgók

Kokorinra másfél év börtönt kért az ügyész (Fotó: AFP)
Börtönbüntetést kért az ügyész a huliganizmussal vádolt orosz válogatott labdarúgók, Alekszandr Kokorin és Pavel Mamajev ügyében.
A hétfői bírósági tárgyaláson az ügyész Kokorin esetében másfél év, Mamajev esetében pedig egy év, öt hónap börtönbüntetést indítványozott.
A két futballista tavaly októberben egy étteremben két embert megtámadott és megsebesített: egyikük egy székkel fejen dobta az Ipari és Kereskedelmi Minisztérium tisztségviselőjét, később pedig a két játékos egy televíziós műsorvezető sofőrjét is megverte.
A sportolókkal szemben huliganizmus a vád, amelyért hét évig terjedő börtönbüntetés szabható ki. Kokorin még októberben azt állította a bíróságon, hogy megbánta a tettét, az egyik áldozattól elnézést is kért.
Legfrissebb hírek

Az orosz szövetség csatlakozott a World Boxinghoz
Ökölvívás
2026.03.21. 12:06

Az orosz kajak-kenusok semlegesként indulhatnak a vb-n
Kajak-kenu
2026.03.11. 15:51

A CAS és a kollektív bűnösség: meddig ér az útlevél?
Egyéb egyéni
2026.03.06. 19:19

A semlegesség ára: mit rejt az AIN-státusz?
Egyéb egyéni
2026.03.01. 19:05
Ezek is érdekelhetik




