Tragédia: újabb halálos áldozat a futballisták légi balesetében
Magyar idő szerint kedd délelőtt a kolumbiai rendőrség hivatalosan megerősítette: nem hatan, hanem csak öten élték túl azt a repülőszerencsétlenséget, amely hétfő késő este történt Medellín közelében. A balesetet szenvedő repülőgépen utaztak a brazil élvonalbeli Chapecoense labdarúgói is, akik a Copa Sudamericana döntőjének első mérkőzésére tartottak.
A hivatalos információk szerint három játékos (Alan Ruschel, Marcos Danilo, Jakson Follmann), Jimena Suárez légi utaskísérő és Rafael Henzel újságíró az öt túlélő. A roncsok közül hat embert menekítettek ki élve, de egyikük a kórházba szállítás közben elhunyt.
A fedélzeten tartózkodó további 76 ember életét vesztette – többségükben a klub labdarúgói, edzői, vezetői és a csapatot elkísérő újságírók.
Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt Lukáts György újságíró
Egyéb egyéni
2026.01.29. 22:03

Utolsó útjára kísérték Róth Kálmán kézilabdaedzőt
Kézilabda
2026.01.16. 14:00
Ezek is érdekelhetik






