Afrika: a bundabotrány után kirakták a válogatott tagjait

2012.11.03. 11:13
Címkék
Az elbukott Afrika-kupa-selejtező és a bundabotrány után a Zimbabwei Labdarúgó-szövetség (ZIFA) úgy döntött, megválik a válogatott összes tagjától – jelentette be pénteken a szervezet elnöke, Cuthbert Dube.

A játékosok, az edzők és a válogatott körüli elöljárók gyaníthatóan részt vettek a 2007–2009-es bundabotrányban, így a ZIFA mindenkinek kiadta az útját. A nemzeti tizenegyet az U23-as válogatott játékosaiból rakják össze.

A bundabotrányban a szálakat állítólag egy 45 éves szingapúri férfi mozgatta, aki a mérkőzések befolyásolásáért pénzt és ajándékokat ajánlott az elszegényedő zimbabwei futballistáknak.

Zimbabwe nem jutott ki a 2013-as dél-afrikai ANK-ra, mivel a selejtezőben vereséget szenvedett Angolától.

Legfrissebb hírek

Kovács Bendegúz hosszabbított Hollandiában – hivatalos

Légiósok
1 perce

Maldini és Leonardo kiszállt, Mancini az új jelölt – sajtóhír

Olasz labdarúgás
29 perce

Eldőlt: az Európa-bajnokságon tér vissza a norvég klasszis

Atlétika
1 órája

A Valencia szerződtette az Újpest fiatalját – hivatalos

Labdarúgó NB I
1 órája

NB I: MTK Budapest–ZTE FC

Labdarúgó NB I
1 órája

Tenisz: bejutott az U12-es fiúválogatott az Eb nyolcas döntőjébe

Utánpótlássport
1 órája

A zöld-foki-szigeteki balhátvéd gólját választották meg a vb legszebb találatának – videó

Foci vb 2026
1 órája

Yaakobishvili Áron is elutazott Birminghambe a Barcelonával

Légiósok
2 órája