Revánsot vett a labdarúgó Magyar Kupában a Haladás a Ferencvároson: az NB I 7. fordulójában a fővárosiak legyőzték a szombathelyieket, ám Artner Tamás együttese a kupában visszavágott, és 2–0-s győzelmével kiejtette a Fradit.
Huszti Szabolcs remek formája továbbra is tart a Hannover csapatában: a német labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában a Nürnberg elleni hazai mérkőzés 21. percében tökéletesen szolgálta ki Lars Stindlt a tizenhatoson belül, majd nyolc perccel később már ő maga fejezett be góllal egy akciót. Betört a büntetőterületre a bal oldalról, majd bal külsővel kilőtte a hosszú alsó sarkot. A második félidőben sem lassított a magyar középpályás, bár csapata harmadik találatának nem volt részese (és ezzel egy kitűnő sorozat szakadt meg), a 64. percben Didier Ya Konan ismét Huszti-asszisztból talált be.
A Manchester United labdarúgócsapata az Old Traffordon 2–1-re legyőzte a Newcastle Unitedet, így bejutott az angol Ligakupa 4. fordulójába. A Tottenham simán nyert a Carlisle otthonában. A West Bromwich Albion–Liverpool meccsen sem Gera Zoltán, sem Gulácsi Péter nem kapott játéklehetőséget (előbbi a keretben sem volt, utóbbi a kispadon ült), a Pool 2–1-re nyert Nuri Sahin duplájának köszönhetően.
Az élvonalbeli olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 5. fordulójában olyan eset történt, amelyhez hasonló csak nagyon ritkán történik a pályákon. A Napoli–Lazio mérkőzés 4. percében egy szögletet követően a játékvezető ítélete alapján vezetést szereztek a vendégek. Tény, a labda Miroslav Klose érintésével a kapuban kötött ki. A hazai játékosok heves reklamációba fogtak, de az esetet a német válogatott csatár oldotta meg. Bevallotta szabálytalanságát a játékvezetőnek, így gól nélküli állásról folytatódott a találkozó. A meccset végül a Napoli nyerte meg 3–0-ra.
A Real Madrid 8–0-ra legyőzte a kolumbiai Millionarios labdarúgócsapatát (Alfredo Di Stéfano korábbi egyesületét) a 34. alkalommal kiírt Santiago Bernabéu-kupán. A spanyol csapatban a tétmérkőzéseken többnyire mellőzött Kaká háromszor volt eredményes (egyszer büntetőből), Álvaro Morata és José María Callejón kétszer talált be, míg a nyolcadik Real-gólt Karim Benzema jegyezte.
A spanyol labdarúgó-bajnokság 3. fordulójából elhalasztott mérkőzésen az Atlético Madrid idegenben 4–2-re legyőzte a mérkőzést kilenc emberrel befejező Betist.
ريال بيتيس 2 - 4 أتلتيكو مدريد by nike7sport |
A Holland Kupában az NEC hazai pályán, Babos Gáborral a kapuban fogadta a Feyenoord együttesét, és kiválóan kezdte a meccset – illetve a vendégek nyitottak nagyon rosszul: Terence Kongolo öngólt lőtt. Ezt követően kiegyenlítődött a párharc, a rendes játékidő 2–2-es eredménnyel zárult, a hosszabbításban pedig nem született gól. Legalábbis mindenki ezt gondolta a lelátón és a pályán egyaránt. Lex Immers azonban megcáfolta a kijelentést, a 121. percben egy visszatett labdát a bal felső sarokba vágott, ezzel továbbjuttatta a Feyenoordot.







