Eurofutball: a volt Fradi-csatár gólgyártásba kezdett odahaza

2011.08.14. 20:55
A tavasszal még a Ferencvárost erősítő Marek Heinz két góljával fordított, majd nyert 2–1-re a Sigma Olomouc a cseh labdarúgó-bajnokság 3. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Marek Heinz a második bajnokiját játszotta hazatérte óta, és a második félidőben kulcsemberré lépett elő. A tapasztalt cseh támadó a 74. percben jó húsz méterről lőtt nagyszerű kapufás gólt, ezzel kiegyenlített, majd kilenc perccel később valamivel közelebbről is mattolta a Ceské Budejovice kapuját. Az Olomouc holtversenyben a harmadik helyen áll, a Budejovice egyelőre pont nélkül.

Skóciában a Kilmarnock március vége óta nem nyert a bajnokságban – a tíz mérkőzést magában foglaló rossz sorozat most megszakadt. A Hibernian elleni 4–1 hőse a kétszer a kapuba találó Paul Heffernan volt.

Svájcban potyogtak a gólok, Mauro Lustrinelli, az élre ugró Thun válogatott támadója kétszer is a kapuba talált, ám egyelőre senki sem tudta utolérni Vanczák Vilmost – a Sion szombaton fontos gólt szerző magyar védője négy találattal egyedül vezeti a góllövőlistát.

Slovácko–Sparta Praha 0–2
Az élcsoport: 1. Sparta 9 pont, 2. Liberec 7 (7–3), 3. Mladá Boleslav 7 (5–1) és Olomouc 7 (5–1)
SKÓCIA
4. FORDULÓ, VASÁRNAPI MÉRKŐZÉS
Kilmarnock–Hibernian 4–1
Az élcsoport: 1. Motherwell 10 pont, 2. Celtic 9 (3 mérk.), 3. Rangers 9 (3)
Lechia Gdansk–Cracovia 1–1
Az élcsoport: 1. Slask Wroclaw 7 pont (6–1), 2. Polonia W.7 (4–1), 3. Legia 6 (2 mérk.)
BULGÁRIA
2. FORDULÓ, VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK
Szlávia Szófia–Botev Vraca 3–2
Szvetkavica–Minyor 0–3
Az élcsoport: 1. Cserno More 6 pont (5–1), 2. Minyor 6 (4–0), 3. CSZKA Szófia 6 (3–1)