Michel Platini, az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) újraválasztásra készülő elnöke a szervezet párizsi kongresszusán kedden bejelentette: a jövőben központilag értékesítik a nagy válogatott futballtornák selejtezőinek televíziós közvetítési jogait.
Platini bejelentése szerint az UEFA erről egyezségre jutott mind az 53 tagszövetségével. A megállapodás a 2016-os Európa-bajnokság és a 2018-as világbajnokság selejtezőire vonatkozik.
A francia sportdiplomata úgy véli: az eddig a jogokat maguk értékesítő tagszövetségek az új rendszerben garantált bevételhez jutnak akkor is, ha a sorsoláskor kevésbé „vonzó" ellenfeleket kapnak.
Az UEFA jelenleg zajló párizsi kongresszusának egyik napirendi pontja Platini újabb négy esztendőre szóló újraválasztása; mivel ő az egyedüli jelölt az elnöki posztra, a voksolás nem tartogat nagy meglepetést.
Legfrissebb hírek

Németországé a 2029-es női labdarúgó Európa-bajnokság
Minden más foci
2025.12.03. 18:03

Az UEFA elnézést kért a skót szurkolóktól
Foci vb 2026
2025.11.22. 13:04

Varga Barnabás gólját az UEFA is kiemelte
Magyar válogatott
2025.11.17. 08:24
Ezek is érdekelhetik




