FIFA: 21 éves koruk után is dönthetnek a kettős állampolgárok

2009.06.05. 01:20
Címkék
A Bahamákon, Nassauban megrendezett FIFA-kongresszuson számos igen fontos kérdés került terítékre. Sok egyéb lényeges határozat mellett a tanácskozáson döntés született arról, hogy a kettős állampolgárságú labdarúgók a jövőben nem kötelesek, mint eddig, 21 éves koruk előtt eldönteni, hogy a számukra választható kettő közül melyik ország válogatottjában kívánnak szerepelni, s mostantól mindkettőben pályára léphetnek, persze nem rendszeresen, váltogatva, hanem időbeni eltéréssel. A Magyar Labdarúgó-szövetséget Kisteleki István elnök és dr. Bienerth Gusztáv nemzetközi igazgató képviselte a tanácskozáson – olvasható az MLSZ honlapján.
Kisteleki István arról a rendkívül fontos, megítélése szerint elsősorban az afrikai, ázsiai és dél-amerikai játékosok szempontjából szinte korszakos jelentőségű határozatról számolt be honlapunknak, melynek értelmében a jövőben a kettős állampolgárságú futballisták nem kötelesek 21 éves koruk előtt eldönteni, hogy melyik ország válogatottját választják, ezt a korhatárt a jelenlevő futballvezetők 58 százalékának szavazatával egész egyszerűen eltörölték, ami egyet jelent azzal: megszűnt minden tiltó korlátozás!Az MLSZ elnöke megemlítette, hogy sok más nemzet szövetségi elöljárója emlékeztetett arra a magyarországi népszavazásra, amelyen a határon túl élő magyarok nem kaptak magyar állampolgárságot, pedig ha kapnak, akkor rájuk is vonatkozna most a rendkívül liberális változtatás.
Legfrissebb hírek

Littler történelmi rekordokat állít fel a darts World Matchplayen

Egyéb egyéni
3 órája

Kristoffer Zachariassen: Vissza akarjuk szerezni a bajnoki címet!; Idén is meglepetés a hungaroringi időmérőn: Norrisé a rajtelsőség

E-újság
3 órája

Aranyláz a Mecsekalján – Pucz Péter publicisztikája

Labdarúgó NB I
3 órája

Fő a jókedv! – Malonyai Péter jegyzete

Minden más foci
3 órája

Vasárnapi sportműsor: Paks–FTC, DVSC–PAFC, Vasas–ETO FC, vízilabda-vk-döntő a görögök ellen

Minden más foci
4 órája

Jacobacci: Együtt tudunk élni ezzel az eredménnyel, a játékkal pedig kifejezetten elégedettek lehetünk

Labdarúgó NB I
4 órája

A PSG után a Real Madrid is megegyezett Yan Diomandéval, már csak a Leipziggel kell dűlőre jutni – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
5 órája

Pontmentéssel tért vissza a Honvéd – Baki a 88. percben egyenlített

Labdarúgó NB I
5 órája