EURO 2012: Platini elégedetlen a kijevi előkészületekkel

MTI MTIMTI MTI
2007.09.17. 21:15
Címkék
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) szerint jelenlegi állapotában alkalmatlan a 2012-es Európa-bajnokság döntőjére kijelölt kijevi Olimpiai Stadion az aranymeccs megrendezésére.
Michel Platini
Michel Platini
Michel Platini
Michel Platini
Michel Platini
Michel Platini
Erről Michel Platini, az UEFA elnöke tájékoztatta hétfői levelében a házigazda szerepét Lengyelországgal közösen elnyert ukrán szövetséget.

Az UEFA biztonsági szempontból aggályosnak tartja, hogy a létesítmény közelébe tervezett bevásárlóközpont elzárja a menekülési útvonalak jelentős részét a stadion vészkijáratainál. Az európai futballszervezet szerint a kevés mozgástér pánikhelyzet esetén rendkívül veszélyes a szurkolókra.

"Hiszünk és reménykedünk benne, hogy az illetékes ukrán állami hatóságok felelősségteljesen és gyorsan döntenek a problémák mielőbbi megoldása érdekében" - olvasható többek között Platini levelében.

Hrihorij Szurkisz, az ukrán szövetség elsőszámú vezetője elismerte, hogy eddig a tervezettnél lassabban haladnak az előkészületek a kontinenstornára. Elmondása szerint Kijevben hónapok óta parttalan vita folyik az Olimpiai Stadion átépítéséről.
Legfrissebb hírek

Bódog Tamás: Nagy és fontos győzelmet arattunk

Labdarúgó NB I
4 perce

Felkészülés: alsóbb osztályú csapatot vert a Barca és a Real, Sallaiék kikaptak a Monzától

Spanyol labdarúgás
49 perce

Bodnár lőtte az első gólt, de Szappanos hibája után fordított a Nyíregyháza

Labdarúgó NB I
1 órája

Sike József ötödik lett a mozgócéllövő-vb-n

Egyéb egyéni
1 órája

Valenciában cápát neveztek el Ferran Torresről

Spanyol labdarúgás
1 órája

Beigazolódott a Mercedes félelme: a Ferrari mindenki előtt jár Magyarországon

F1
2 órája

Tizenegy esztendős angol sakkozó döntötte meg Polgár Judit 38 éve fennálló világrekordját

Egyéb egyéni
2 órája

Videó: Bodnár Gergő szerezte az idény első gólját az NB I-ben

Labdarúgó NB I
2 órája