Hollandia: bundagyanú, kínai háttérrel

2006.05.18. 13:02
Címkék
A sportágat megrázó bundaügy szálai Hollandiába is elértek: a hágai ügyészség is eljárást indított futballmérkőzések végeredményének manipulálása miatt. Az ügyészségi szóvivő egyelőre nem hozta nyilvánosságra, hogy mely csapatoknál vizsgálódnak és név szerint kik azok a játékosok, akiknél a gyanú felmerült.
A De Telegraaf című lap értesülése szerint azonban első- és másodosztályú együttesek is gyanúba kerültek: bajnoki végeredményeik nem biztos, hogy csak és kizárólag a pályán dőltek el.

A lap azt is tudni véli, hogy az ügy hátterében egy kínai szerencsejáték-hálózat áll.

Tavaly Németországban robbant hasonló ügyben bundabotrány, majd 2006 elején Belgium sem kerülhette el ugyanezt.

Két héttel ezelőtt pedig minden eddiginél nagyobb port felkavaró ügy kerekedett Olaszországban – a bajnoki címvédő Juventus főszereplésével -, amelynek hullámai azóta sem csitultak: messze még a végleges megoldás, hiszen minden nap új fejezetet kell nyitni az ügy dossziéjába.
Legfrissebb hírek

Sérülés miatt Sifan Hassan nem indul a London Marathonon

Atlétika
6 perce

Visszatér az elküldött edző Nagy Ádámékhoz, a volt szövetségi kapitányt váltja – hivatalos

Olasz labdarúgás
20 perce

Születésnap: kilencvenkilenc éves Benedek Gábor, a legidősebb olimpiai bajnok

Egyéb egyéni
28 perce

Bundesliga: a Dortmund megnevezte új sportigazgatóját – hivatalos

Német labdarúgás
42 perce

Hat nap múlva rajtol a sakkvilágbajnok-jelöltek versenye

Egyéb egyéni
1 órája

Vb-pótselejtező: kiakadt a bosnyák szövetségi kapitány a walesi edzőre, hogy nem játszatja Tahirovicot

Minden más foci
1 órája

Redzic Damir: Bizonyítani akarok Marco Rossinak

Magyar foci
1 órája

Aranycipő: Harry Kane növelte előnyét az élen, hárman az ötödik helyen

Minden más foci
2 órája
Ezek is érdekelhetik