Törökország: a Sportdöntőbírósághoz fordul a Török Labdarúgó Szövetség

2006.05.10. 11:49
Címkék
Miután februárban a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) súlyos büntetést szabott ki a szövetségre, a törökök jogorvoslatért a nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordultak.
Az eset hátterében a novemberi, Svájc elleni világbajnoki pótselejtező áll. A játékoskijáróban ugyanis a két együttes futballistái összeverekedtek egymással, a vendégek bántalmazásába pedig a biztonsági erők is beszálltak.A FIFA fegyelmi bizottsága a meccset követően úgy döntött, hogy Törökországnak az elkövetkező hat hazai tétmeccsét semleges helyszínen, zárt kapuk mögött kell játszania. Ezenkívül 200 ezer svájci frank befizetésére is kötelezték a szövetséget.A helyi szövetség rögtön fellebbezett a FIFA-nál. Mivel azt elutasították, most a CAS-nál próbálkozik újabb fellebbezéssel.
Legfrissebb hírek

Máris vezet Franciaország és Szenegál

Foci vb 2026
7 perce

Kezdődik a ma esti meccsdömping – indulnak élő, szöveges közvetítéseink!

Foci vb 2026
18 perce

A FIFA nem engedélyezte a franciáknak a gyászkarszalagot

Foci vb 2026
22 perce

Vb 2026: Szenegál–Irak 1–0

Foci vb 2026
23 perce

Vb 2026: Norvégia–Franciaország 0–1

Foci vb 2026
28 perce

Ha norvég meccs, akkor nem maradunk evezés nélkül

Foci vb 2026
39 perce

Dani Ceballos távozik a Real Madridtól – hivatalos

Spanyol labdarúgás
43 perce

Marozsán nem jutott be a fináléba, szettelőnyről kikapott a mallorcai tenisztorna elődöntőjében

Tenisz
48 perce
Ezek is érdekelhetik