EGYIPTOM – ELEFÁNTCSONTPART 0-0 – 11-esekkel: 4-2
Kairó, Vezette: Daami (tunéziai)
Egyiptom:
El-Hadary - Ibrahim Said (Abdel-Halim a 113.), Abdel Wahab, El-Sakka, Gomaa (Fathi a 21.) - Shawki, Barakat, A. Hassan, Aboutreka - Motaeb (Mostafa a 82.), Zaki.
Szövetségi kapitány: Hassan Shehata.
Elefántcsontpart:
Tizié - Eboué, K. Touré, Kouassi, Boka - Y. Touré (Bakari a 91.), Faé, Zokora, Akalé (Kalou a 61.) - Drogba, Koné.
Szövetségi kapitány: Henri Michel.
Sárga lap: Akale (3.), Kouassi (44.), Eboué (54.), A. Hassan (57.), El-Sakka (76.), Drogba (98.), Tizié (120.)
Egyiptom nyerte a 2006-os Afrika-kupát. A házigazda "Fáraók" a döntőben büntetőkkel győzte le Elefántcsontpartot. Az egyiptomiak a mérkőzés hosszabbításában egyébként elhibáztak egy büntetőt, illetve korábban egy lesgólt is szereztek.

Reuters
A tizenegyest kiharcoló Barakat (balra) és Gomaa állítják meg Faét.

Reuters
A tizenegyest kiharcoló Barakat (balra) és Gomaa állítják meg Faét.
Afrika-kupa, döntő:
Az első nagy helyzet az egyiptomiak előtt adódott, amikor is Zaki kijátszotta az elefántcsontparti lestaktikát, ám gyatrán eltörte a labdát.
Hassan Shehata egyiptomi kapitánynak már a 21. percben változtatnia kellett, amikor egyik alapembere, Wael Gomaa megsérült, s Fathit hozta be a helyére.
Az egyiptomiak főleg a szélről való beívelésekkel próbáltak veszélyt okozni, ám igazán nagy gólhelyzetet nem tudtak kialakítani, az elefántcsontpartiak pedig jórészt a védekezéssel voltak elfoglalva, csak a félidő végén jutottak az egyiptomi kapu közelébe.
A második félidőben Henri Michel kapitány változtatni próbált, s Akalé helyett egy csatárt, Kalou-t küldte pályára, erősítvén a támadójátékot.
Didier Drogba nem villogott, először talán a 64. percben tudott elszakadni a védőktől, ám akkor gyenge lövése kapu mellé ment. A 77. percben azonban annál nagyobb helyzete volt a Chelsea-ben játszó támadónak, ám akkor Koné beadását csúnyán kapu fölé vágta.
A 84. percben egész Egyiptom egyszerre ugrott talpra, ugyanis Zaki betalált a hálóba, ám a tunéziai játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot. A visszajátszások szerint jogosan tette.
A rendes játékidőben nem esett érvényes gól, következhetett a hosszabbítás. A 94. percben Egyiptom megszerezhette volna a vezetést: Barakat mellel hosszan vett le egy labdát, ám utánament, s ütközött Kouassival. Daami büntetőt ítélt, amit majd négyperces közjáték után Ahmed Hassan végzett el. A középpályás lába azonban megremegett, s a jobb kapufát találta el.
A hosszabbítás második játékrészében az Arsenal jobbhátvédje, Eboué villant. Az elefántcsontparti védő Kalou-val kényszerítőzött, ám a visszakapott labdát kapu fölé vágta. A ráadásban sem született döntés, következhettek a büntetők.
A büntetőpárbajban a mérkőzés hosszabbításában rontó Ahmed Hassan ezúttal magabiztos volt, ám Drogba egyből hibázott. A második körben mindkét csapat hibátlan volt, ám a harmadikban mind Abdel-Halim, mind Bakari kihagyta a büntetőjét. A negyedik körben mind Zaki, mind Eboué berúgta a sajátját, majd miután az ötödik körben Aboutreka betalált, Egyiptom otthon tartotta a kupát, amelyet ötödször nyert meg.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik






