Vereség, de továbbjutás

2006.10.24. 00:47
A jó hírünk: vasárnap kiderült, a Budapest Bank-FTC lemondhat a címvédésről az EHF-kupában. Ezért a bizonyosságért küzdöttek a zöld-fehérek a román bajnok Rulmentul Brasov ellen, s összesítésben megérdemelten jutottak a BL csoportkörébe. (A párharc vesztese az EHF-kupa harmadik körében folytathatja, azaz a Fradi akkor maradhatott volna versenyben a címvédésért, ha kiesik a BL-ből.)

Brassóban az első félidőben a Fradi jó védekezésből gyorsan indulva szerezte a gólokat. Támadásban viszont a szokásosnál többet hibázott, így viszont sok indításgólt kapott, ám ez is belefért. Németh András játékosai között ugyanis mindig akadt valaki, aki megvillant a kritikus pillanatokban. Hol Zácsik Szandra vágott be öreg rókákat megszégyenítő gólokat, hol Szucsánszki Zita bolondította meg a román védőfalat. A két szélső pedig folyamatosan rettegésben tartotta az ellenfelet, Katarina Mraviková szemfüles gólokat is szerzett, míg Kirsner Erika nemcsak eredményes volt, hanem rutinosan fogta össze a balszárny védekezését.

A második félidő derekán úgy tűnt, eldőlt a továbbjutás kérdése, de aztán egy ötperces rövidzárlat következett, s az ezt kísérő 4–0-s román roham után volt ok némi aggodalomra. Végül a brassóiak az utolsó pillanatban szerzett góllal nyertek, ám a BL főtáblájára a Fradi jutott.

RULMENTUL BRASOV (román) - BUDAPEST BANK-FTC 30–29
(14–15)
Brassó, 2000 néző. V: Nielsen, Laursen (dánok)
BRASOV: Cracana-Blaga – Avadanii 2, SORODOC 8, Spiridon 2, Damian 1, Vintila 3, RACEALA 5 (3).Cs: Makarenko (kapus), Munteanu (kapus), Yilmaz, NEAGU 5, Barcan 1, NICULAE 3, Zavragiu. Edző: Mariana Tarca
FTC: Pastrovics – MRAVIKOVÁ 5, Soós 1, SZUCSÁNSZKI 5 (1), UHRAKOVÁ 3 (1), ZÁCSIK 5, KIRSNER 5. Cs: Harisová (kapus), SZAMORÁNSKY P. 2, Németh H. 1, Tóth T. 2. Edző: Németh András

Az eredmény alakulása. 8. p.: 5–3. 10. p.: 5–6. 15. p.: 9–6. 19. p.: 11–8. 20. p.: 11–10. 35. p.: 16–18. 39. p.: 20–18. 46. p.: 22–23. 48. p.: 22–23. 49. p.: 26–23. 54. p.: 26–27.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2
Továbbjutott: az FTC 59–54-es összesítéssel

Mestermérleg
Németh András: – A Bajnokok Ligájában erre az évadra a maximális célunk a csoportba jutás volt. Ezt elértük, mert azokat az erényeket, vagyis a taktikus, érett játékot csillogtattuk a brassóiak ellen, mint az előző évadban, az EHF-kupa-győzelmünk elérésekor.