Henry Surtees tragikus balesete

2009.07.22. 00:16
Címkék

Elhunyt Henry Surtees, az 1964-es Formula–1-es világbajnok John Surtees 18 éves fia, akit a Formula–2-es sorozat vasárnapi Brands Hatch-i versenyén egy elszabaduló kerék talált el. Jack Clarke kisodródott az útról, autója a gumifalba csapódott, az ütközéstől leszakadt a kocsi kereke, amely visszapattogott a pályára, és az éppen akkor érkező Surtees fejének csapódott. A versenyző azonnal elveszítette az eszméletét, autójával a következő kanyarban egyenesen ment tovább, a szalagkorlátnak ütközve állt meg. Életveszélyes állapotban szállították kórházba, ahol este életét vesztette.

„Amióta először gokartba ült, ez volt az élete – írta közleményében a 75 éves John Surtees, az egyetlen olyan pilóta, aki nemcsak az F1-ben, hanem a gyorsaságimotoros-világbajnokságon is a csúcsra ért. – Nagyon fontosnak tartotta a tanulást is, és most, hogy túljutott az érettségin, teljes erőbedobással a versenyzésre akart összpontosítani. Nagyon érett volt, értett az autókhoz, és gyorsan is vezettet, jó úton járt az F1 felé. Jó ember, szerető fiú volt, nagyon fog hiányozni.”

A Renault-világsorozat és a GP2 konkurenciájának számító Formula–2-es sorozat 1984-es beszüntetése után az idén született újjá. Az FIA égisze alatt zajló szériát Jonathan Palmer szervezte meg, az autókat a Williams-istálló, a motorokat az Audi szállítja. Brands Hatchben volt az idei negyedik állomás, Surtees a szombati viadalon állhatott először a dobogóra.

Nemzetközi formaautós sorozatban több mint három éve nem történt halálos baleset, a 2006-os IRL-idény nyitó futamának edzésén Miamiban az amerikai Paul Dana vesztette életét. Az F2 ezelőtti áldozata a nyugatnémet Hans-Georg Bürger volt, az 1980-as zandvoorti viadal bemelegítő edzésén szenvedett végzetes balesetet.

Legfrissebb hírek

Juharlevél a szélben – Csinta Samu publicisztikája

Foci vb 2026
4 perce

Szocsi emléke – Somogyi Zsolt jegyzete

Foci vb 2026
8 perce

A ghánai válogatott is kapitányt vált, Carlos Queiroz távozik

Foci vb 2026
12 perce

Menesztették a jordániai kapitányt

Foci vb 2026
21 perce

Bruno Guimaraes büntetőt hibázott!

Foci vb 2026
27 perce

A brazilok szerint Alisson gólt rúg, a norvégok 7–1-es sikert várnak – egy Costa Rica-i szurkoló meg szimplán csak nagyon jól érzi magát a meccs előtt

Foci vb 2026
40 perce

Elkezdődött a Brazília–Norvégia nyolcaddöntő

Foci vb 2026
43 perce

Még nem fordult elő vb-n, hogy valaki piros lappal játszhatott a következő meccsen

Foci vb 2026
47 perce
Ezek is érdekelhetik