Román, norvég akadály

SIMON JÓZSEFSIMON JÓZSEF
Vágólapra másolva!
2009.07.15. 23:19
Címkék
A Nemzetközi Kézilabda-szövetség (IHF) bázeli központjában szerdán kisorsolták a 19. női vb (Kína, december 5–20.) csoportbeosztását. Az olimpiai negyedik, vb- és Eb-8. magyar együttes a C-csoportban összecsap az olimpiai aranyérmes, vb-2. és Európa-bajnok norvégokkal, az olimpiai 7., vb-4. és Eb-5. románokkal, valamint Tunéziával (vb-15.), Chilével és Japánnal (vb-19.)

Nincs okuk a magyaroknak Fortuna átkozására, mert vb-csoportjukban csupán két erős, de legyőzhető vetélytárssal hozta össze őket. Igaz, Norvégiát ma a világ legjobbjának tartják, ám a kapitányváltás (a sikeredző Marit Breiviket addigi pályaedzője, Thorir Heirgeirsson követte) után még nem tudni, miként változik (ha változik) a pompásan összerakott, rutinos norvég keret a vb-re, illetve a jövő évi, dán–norvég rendezésű Eb-re, amelyen már londoni kvóta szerezhető. A románoknál is edzőváltás volt Peking után (Gheorghe Tadici-ot a szintén rutinos Radu Voina követte), de náluk sem várható a keret gyökeres átalakítása, ezért újra az éremesélyesek közé sorolható a klasszisok sokaságával felálló román együttes. Japán, Tunézia és a vb-újonc Chile ellen a norvégok, a románok és a magyarok is két-két pontot fognak szerezni, s a középdöntő két hatcsapatos csoportjába (AB- és CD-ág) az egymás elleni eredményeiket viszik magukkal.

„Ha két szóval kellene jellemeznem a sorsolást, akkor azt mondanám, nem rossz, bizony nem rossz ez a csoport és az ág – értékelte a sorsolást Mátéfi Eszter, a Békéscsaba edzője, akit július 22-én kinevezhetnek szövetségi kapitánynak. – Ellenfeleinket jól ismerjük, igaz, ők is tudják, hogy nekünk mi az erősségünk. A norvégokkal háromesélyes meccset vívhatunk, s a románokkal szemben is roppant nehéz lesz a két pont megszerzése. Japánt nem becsülhetjük le, mert az utóbbi években a korosztályos világbajnokságokon erős csapattal vett részt, s erre építi új együttesét. Tunéziának és Chilének minden megszerzett pont sikert jelenthet, de a legjobbak küzdelmébe aligha lesz beleszólásuk. Az águnkon a spanyolok és a dél-koreaiak mellett a házigazda kínaiakról sem szabad megfeledkezni, otthon biztosan az élmezőnyben szeretnének végezni. A csapat szereplését döntően befolyásolhatja, hogy játszhat-e a vébén a térdműtétjéből lábadozó Görbicz Anita, valamint az is, miként rázódik össze az együttes az őszi világkupán s az Európa-bajnoki selejtezőkön.”

Mátéfi szerint a halálcsoport megjelölést az A jelű hatos érdemli ki, amelyben a német, a francia, a dán, a svéd és a brazil együttes egyaránt esélyes a továbbjutásra. Ehhez képest lényegesen könnyebb a B-csoport, amelyből a három európai válogatott várható a középdöntőbe.

Legfrissebb hírek

A három magyart foglalkoztató Melsungennel is összecsap a Ferencváros az Európa-ligában

Kézilabda
6 perce

Szerződést bontott korábbi kapitányával a Vasas – hivatalos

Labdarúgó NB II
17 perce

Férfi vízilabda-vb: Románia–Magyarország

Vizes vb 2025
23 perce

Vécsei Bálint a büntetőkről: Szerdán azt álmodtam, hogy lesz egy ilyen lehetőség, és be fogom rúgni

Európa-liga
31 perce

„Nem azért vagyok itt, hogy tizenharmadik meg tizennegyedik legyek” – Rasovszky Kristóf

Vizes vb 2025
48 perce

A címvédő spanyolokkal egy csoportban a női válogatott a 3x3-as kosárlabda Eb-n

Kosárlabda
51 perce

A DVTK szerződést bontott a támadóval

Labdarúgó NB I
1 órája

A Dundee Unitedhez igazoló Keresztes Krisztián: „Újra szintet léptem”

Légiósok
1 órája
Ezek is érdekelhetik