Megint a csarnokokban tör téntek a nagy dolgok.
Az asztalitenisz-történet még szombat este kezdődött.
Amikor a férficsapat edzője, Ács Pongrác belépett a negyeddöntő sorsolására kijelölt helyiségbe, emberrel nem, csak a kész párosítással találkozott. Hogy azt ki mikor és hogyan készítette el, talány. És mit ad Isten, a házigazda Szerbia párjaként a leggyengébb állva maradó csapat, Németország szerepelt. Ács a többi felháborodott kapitánnyal együtt reklamált – a francia, véleményét kifejezendő, letolta a nadrágját… –, és vasárnap reggel újra sorsoltak. És megint mi történik, a legelső párban Szerbia mellé Németország került: a megismételt sorsolás nagyjából annyira volt életszerű, mintha egy fehér meg egy fekete gömböt kiemeltek volna a sok piros közül. A história számunkra fontosabb mellékszála, hogy amíg elsőre Japán, másodjára Kína lett az ellenfelünk.
A sportág nagyhatalma ellen az egyszerűsített haditerv az volt, hogy az első mecscset feláldozzuk a verhetetlen Vang Csen ellen, majd Jakab János nyer kétszer, a harmadik győzelmet meg összehozzuk a maradék két találkozóból. A terv aztán már a kezdés előtt felborult, a rivális edzője más sorrendben rakta össze a csapatot, mint ahogy a mieink képzelték, így Jakabnak jutott a verhetetlen. De megverte, döntetlenre hozva a párharcot, mivel Zombori ragaszkodott a tervhez, és elbukta az első meccset. Párosban aztán szettelőnye és szettlabdája is volt a mieinknek, mégis kikaptak.
A nap történetének másik szála itt jön: az izgalmakat Tóth Balázs sem bírta, hatalmas fejhallgatóval a fülén visszasétált a tékvandóterembe, és második ellenfelét is megverve a negyeddöntőbe lépett.
A pingpongasztalhoz Jakab a negyedik meccsre tért vissza, az első négy szettet igazságosan elosztotta ellenfelével, az ötödikben pedig kiteljesedett a dráma. Kína edzője addig lenézően vigyorgott, de amikor játékosa egy poénra volt a vereségtől, az ő tekintete is elkomorult: ötödik mérkőzésre hagyni egy ilyen párharcot még Kína számára sem életbiztosítás. Eddig azonban sajnos nem jutottunk el, a mieinket a végig asztal mellé eső necces labdákkal sújtó balszerencse nem távozott: a 15:13as záró szettel Kína győzött.
A furcsaságok odaát, a tékvandócsarnokban is folytatódtak. Tóth negyeddöntője előtt Sztevan Rasics és Reza Naderian összecsapása volt esedékes, amey egyrészt elhúzódott, másrészt az iráni edzője lökdösni kezdte a játékvezetőket, miután versenyzője kikapott. Ebből lett a másfél órás bonyodalom: a leginkább inzultált bíró nem akarta engedni, hogy a tréner következő versenyzője mögé is leüljön a szőnyeg szélére, aki történetesen Tóth riválisa volt, aki meg nem volt hajlandó edzője nélkül küzdeni.
Így aztán Tóth bíró és ellenfél nélkül téblábolt, mire minden érintett megbékélve visszatért.
A meccsen aztán a második iráni tanítvány színészetből is jól vizsgázott, 7:6-ra megnyerte a fordulatos találkozót. Így szálltak el nagy reményeink hétfő délután.
De azért mégiscsak van igazság: a pingpongosoknál Szerbia kikapott Németországtól.
Eredmények a 13. oldalon