„Hát ezt nem hiszem el!” – puffogott Ács Pongrác, a férfi asztalitenisz-csapat edzője, amikor Anna Badosa a 11:1-re elveszített első szettje után 11:6-ra nyerve feltámadt, tovább nyújtva az amúgy is hosszú Spanyolország–Ukrajna női párharcot. Ami nem lett volna különösebben érdekes, ha nem a 11-es asztalnál játszották volna, ahová tizenegyre volt kiírva a Magyarország–Dél-Korea mérkőzés. De ott játszották, így aztán a maroknyi magyar vezető, sportoló, kísérő előbb végignézte, amint Badosa kisasszony az ötödik meccs ötödik szettjében kiizzadja a Jevgenija Vasziljeva elleni döntő győzelmet, és csak utána adhatta át magát a szurkolásnak. Egyórás csúszással.
Jakab János két egyesbeli győzelme aztán úgy maradt meg a kollektív memóriában, hogy lemosta két riválisát, holott az első öt-, a második meccse négyszettes volt. Ebből már lehet következtetni a többire. Zwickl Dániel tenyerese például „nem működött”, amin el is ment a második egyes. Ehhez képest párosban akkora szerencséje volt a riválisnak, ami már szinte pofátlanság, még ha a negyedik szettre meg is törtek a mieink. Ekkor jött másodszor is Jakab, szépen visszahozta a párharcot ikszre. Dél-Korea masszív szurkolóserege pedig csak kiabálta rendületlenül a magáét, ami a magyarokat is felpiszkálta.
„Akkor üt meg minket a guta, ha két és fél óra után kikapunk” – bölcselkedett Frenkl Róbert, a Magyar Egyetemi Főiskolai Sportszövetség elnöke, amikor Zombori Dávid az asztalhoz lépett. A balkezes fiú szépen ütögette a labdákat, csak ellenfele adogatásával nem tudott mit kezdeni, a labda olyan laposan ült meg a térfelére érve. Ács harmadik szettben 13:13-nál kikért ideje azonban mesterhúzás volt: az addig inkább hátrányban lévő Zombori ráérzett a szervafogadásra, és megnyerte a szettet, majd újrázott 11:5-tel, és a közben egyedül maradó magyar tábor elégedetten ugorhatott talpra.
„Nagyon szépen köszönjük a szurkolást!” – hálálkodott Jakab a pacsizások közepette, mire Honfi László, a MEFS alelnöke összegzett: „Janikám, te tudsz pingpongozni!”
De még hogy! Jakab délután Örményország ellen is behúzta mindkét meccsét – a másodikat párosban –, akárcsak Molnár Csaba, így a csapat csoportelsőként jutott a negyeddöntőbe.
Győzött a női labdarúgócsapat is, kár, hogy semmi látszata. A szabály szerint döntetlen esetén tizenegyespárbaj következik, hogy pontegyenlőség esetén a gólkülönbség és az iksz miatt nem döntő egymás elleni eredmény helyett rangsoroljon. Csakhogy a mieink hiába találtak ötször a mészpontról a rivális háromjával szemben, a hivatalos végeredmény az maradt, hogy Magyarország–Japán 1–1, ami egy-egy pontot jelent a csoporttabellán is. Mivel jelentős pontkülönbségek alakultak ki az együttesek között a három forduló alatt, a ráadásnak tényleg semmi értelme nem volt.
A tornászoknál az összetett fináléban Hetrovics Marcell kellemes meglepetésre megszerezte az ötödik helyet.