A Felvidéken át Ausztriába

SIMON JÓZSEFSIMON JÓZSEF
Vágólapra másolva!
2009.06.21. 00:35
Címkék
A magyar férfi kézilabda-válogatott Békéscsabán Görögország fölényes legyőzésével (32–19) folytatta az Európabajnoki csoportselejtezőt, amelyet vasárnap Szlovákia ellen idegenben fejez be.

Hajdu János szövetségi ka pitány vb-6. együttesének a továbbjutáshoz vasárnap legalább egy pontot kell szereznie a felvidéki Galgócon a vb-10. szlovákok ellen, akik Szombathelyről – hatalmas meglepetésre – két ponttal tértek haza.

Aztán Zadarba a második csapatukkal kikaptak a horvátoktól, legjobbjaikat a magyarok elleni, számukra is sorsdöntő meccsre pihentették.

Az Európa-bajnoki selejtező 4. csoportjának táblázata az utolsó forduló előtt önmagáért beszél. Már a sorsoláskor tudtuk, hogy a két legerősebb együttes, a már továbbjutó vbezüstérmes Horvátország, valamint a második helyért még harcban álló Magyarország külön csatát vívott, illetve vív az első és a második helyért. Éppen ebbe szólt bele az erősnek tartott, mégsem rettegett Szlovákia.

„Hátradőlve, fütyürészve várnánk a vasárnapi meccset, ha nem rontunk Szombathelyen – mondta Laluska Balázs, a keret és a Pick-Szeged balkezes átlövője, aki Mocsai Tamással együtt akkor kapott több lehetőséget Görögország ellen, amikor Hajdu János kapitány pihentette Nagy Lászlót. – A szlovákoktól nagy és váratlan pofont kaptunk, amely felébresztett bennünket. Nem titok, azzal számoltunk, hogy itthon biztosan megverjük Szlovákiát, s ezzel meg a görögök ellen kalkulált két ponttal továbbjutunk. Ehelyett vasárnap küszködhetünk Galgócon, ahova szombaton egészséges önbizalommal indulunk. Ennek alapja a horvátok és a görögök ellen mutatott jó formánk. Ha így játszunk vasárnap, ott leszünk Ausztriában a kontinensviadalon.”

A hét beteg, valószínűleg étel okozta fertőzéssel bajlódó játékosuk közül négyet nélkülöző, amúgy is esélytelen görögök alig tudtak kiállni a békéscsabai mérkőzésre. Ezért Hajdu János is hangoztatta, hogy az ellenük elért siker értékes ugyan, ám nem vonható le belőle messzemenő következtetés. Egy-egy magyar játékos pillanatnyi jó formájáról, megfelelő erőnlétéről árulkodott a csabai hatvan perc, s tényleg van okunk bizakodásra, de azt a keret összes tagja tudja, hogy együttesünkre nagy csata vár Galgócon.

Békéscsabán a nyolc gólig jutó Iváncsik Tamás volt a csapat egyik legjobbja (testvére, Gergő kilencet lőtt), s érthető, hogy tőle vasárnap is sokat vár a kapitány.

„A jó védekezéssel, valamint Fazekas Nándor és Mikler Roland bravúros védései után szerzett labdákkal főleg a szélsőknek kell megiramodniuk – mondta Iváncsik Tamás. – A biztos győzelem lelkileg is jót tett csapatunknak, amelyben megerősödött a morál, a győzni akarás. Csak ezt kihasználva tudunk kijutni az Európa-bajnokságra.” A sérült Gál Gyulát és Eklemovics Nikolát továbbra is nélkülöző magyar keret, amelyből ezúttal Liszkai Szilveszter és Putics Barna marad ki, péntek este már a népligeti FTC-csarnokban gyakorolt. Legjobbjaink szombaton utaznak Galgócra.

Legfrissebb hírek

Vívás: három férfi tőrözőnk folytathatja a vancouveri vk-viadalon

Egyéb egyéni
6 perce

Úszás: Kós Hubert nyerte a 200 hátat Fort Lauderdale-ben

Úszás
15 perce

TCR World Tour: Ehrlacher nyer; Michelisz 18. az első mexikói futamon

Egyéb egyéni
7 órája

Ruud és Draper játssza a döntőt a madridi mestertornán

Tenisz
7 órája

Szombati sportműsor: Ferencváros–Puskás Akadémia csúcsrangadó az NB I-ben

Minden más foci
7 órája

Pécsi Ármin: A Fradi elleni csúcsrangadó eldönthet kérdéseket, de még többet vethet fel; Ligetvári Patrik: Mintha kést döftek volna a szívembe

E-újság
7 órája

A Barcelona és az Anadolu Efes is egyenlített a férfi kosárlabda Euroligában

Kosárlabda
8 órája

Lesz párizsi derbi a Ligue 1-ben, a Paris FC 46 év után jutott vissza az élvonalba

Francia labdarúgás
8 órája
Ezek is érdekelhetik