Nagycsapatot építenek

Vágólapra másolva!
2009.06.12. 22:38
Címkék

Aláírt szerződés ugyan még nincs, ettől függetlenül tényként jelenthető ki: a soron következő bajnokságban is Csank János irányítja a Zalaegerszegi TE szakmai munkáját. A 63. évében járó mesteredző a bajnokság befejezése után már egyeztetett a folytatásról a klub többségi tulajdonosával, Nagy Ferenccel, majd csütörtökön ismét beszélt az elöljáróval a közös jövőről.

„Megegyeztünk, az pedig teljesen mindegy, hogy valamikor a jövő héten vagy pedig a felkészülés első napján írjuk-e alá a szükséges papírokat – mondta Csank János. – Hogy miként alakul a játékoskeret, az a folyamatban lévő tárgyalások függvénye, ám remélem, sikerül egyben tartani és kellően megerősíteni a csapatot. Ha minden a reményeink szerint alakul, a ZTE-vel jövőre is számolni kell a végelszámolásnál.”

Hogy az egerszegi elöljárók ragaszkodnak Csank Jánoshoz, az nem szorul különösebb magyarázatra. A szakember még tavaly ősszel, a 10. forduló után vette át az együttes irányítását, az addig erősen botladozó ZTE tizenhárom meccsből álló veretlenségi sorozatot produkált, majd úgy zárt a negyedik helyen, hogy ősi riválisát, a Haladást oda-vissza (hazai pályán 3–2-re, idegenben 2–1-re) legyőzte. A csütörtöki megbeszélésen Nagy Ferenc javaslatára a felek egyéves hosszabbításban maradtak, ám nem azért, mert a hosszabb távú munkának nem látják értelmét.

„Csank János olyan személyiség, és olyan a felkészültsége, hogy bármelyik klubnál évekre meg tudná határozni a szakmai irányt – indokolta döntését Nagy Ferenc. – A szakembernek korrekt, reális igényei voltak, azonban amíg nem látjuk, milyen hátteret tudunk megteremteni, addig felesleges többéves megállapodást kötni. Nem tagadom, forró napokat élünk: azzal tele a padlás, hogy aláírt szerződéseink vannak, azonban a pénzügyi oldalból semmi sem valósul meg. A múlt évben például jelentős céggel sikerült megállapodnunk, aztán jött a gazdasági válság, és bár mi a megbeszélt összeg csökkentésébe is belementünk volna, a partner javaslatára az átütemezés mellett döntöttünk. Pénzt azóta sem láttunk, így viszont képtelenség előre tervezni.”

Az elöljáró nem titkolja: ha az aláírt szerződések realizálódnak, a ZTE olyan helyzetbe kerülhet, hogy Magyarországon bármelyik klubbal felveheti a versenyt. A kép a felkészülés kezdetére (június 23.) tisztulhat, Zalaegerszegen mindenesetre úgy készülnek, hogy a következő bajnokságban is erős csapatuk lesz. A lejáró szerződésű alapemberekkel zajlanak az egyeztetések, a legutóbb a Diósgyőrt erősítő Djordje Kamberrel megállapodtak a folytatásról, ugyanakkor Varga Róbert után Lukács Tihamér és Kemal Alomerovics távozása is biztosra vehető. Valószínűsíthető, hogy a csapat Bükön edzőtáborozik, az viszont már eldőlt, hogy július 17. és 19. között a ZTE is fellép a Ferencváros (a Sheffield United is résztvevő) nemzetközi tornáján.

Legfrissebb hírek

DAC: fokozatosan visszatérnek a nézők a MOL Arénába

Minden más foci
31 perce

Mind a négy csoportban nagy harc lesz tavasszal a feljutásért – NB III-as beharangozó

Labdarúgó NB II
56 perce

A hangulat, az ETO bal oldala és a Fradi kerete is döntő lehet

Labdarúgó NB I
1 órája

Lukács Dániel: Nincs más út, le kell győznünk a Paksot

Labdarúgó NB I
1 órája

Nem akármi: Sárosi, Puskás és Kozma mezét is kiállították Madridban

Magyar válogatott
1 órája

Kosárlabda: Mara Júlia az idősebbek között is remekel

Utánpótlássport
1 órája

Kiss Dávid: Szinte biztos voltam benne, hogy a Salzburg választ ki minket

Jégkorong
1 órája

Bartosz Grzelak: Pedig az edzéseken jól dolgoznak a játékosok...

Labdarúgó NB I
2 órája
Ezek is érdekelhetik