futballozott Puskás Öcsiékkel. Az ötvenhatos forradalom idején hagyta el az országot édesanyámmal. Apu néhány éve újra Kispesten él. Magyar vagyok, hiába születtem már az Államokban, s hiába élek ott negyvenkét éve. Szeretem Győrt, ahol néhány hónapot játszottam annak idején, és rajongok Budapestért. Nem titok, a Vasas egy a Kansas City Wizards lehetőségei közül – de talán a legjobb pozícióban lévő tárgyaló fél. A mi klubunk tulajdonosi csoportok pénzéből él, mecscseinken rendre megtelik a tízezer néző befogadására alkalmas stadion, amely helyett most épül egy húszezres aréna. Nagyjából harminc edzőpályánk van, lehetőségeink pedig már-már korlátlanok. Mindenképpen szeretnénk terjeszkedni: Argentínában is tárgyalunk, de az én szívem idehozott Magyarországra. Néhány hónappal ezelőtt találkoztam George F. Hamingwayjel, a Honvéd tulajdonosával, de abból a kapcsolatból nem született megállapodás. Most viszont rendkívül kedvező benyomásokat szereztem. A Vasast felkészült, remek üzletpolitikát folytató s a klubot szerető emberek vezetik, ami fontos lehet a jövőben. Láttuk az épülő sporttelepet, megcsodáltuk a pasaréti centrumot, és kíváncsiak vagyunk a csapatra, éppen ezért a hétvégén elmegyünk Kaposvárra, hogy megnézzük a bajnoki találkozót...”
A Vasas vezérkara, Markovits László ügyvezető elnök, Lehoczky Dániel gazdasági igazgató és Vancsa Miklós ügyvezető a héten többször is találkozott az amerikai küldöttséggel. Az már az első pillanatban kiderült, hogy komoly tárgyalófélről van szó (ezt fontos hangsúlyozni, hiszen az elmúlt években több magyar klubnál is jelentkeztek álbefektetők, ellenőrizhetetlen fantomcégek...), amit a Kansas City Wizards múltja, jelene és jövője is bizonyít. A 12 éve alapított klub olyan játékosokat tudhatott magáénak, mint Alexi Lalas, Tony Meola, Diego Gutiérrez, a jelenlegi csapat legnagyobb sztárja pedig több amerikai válogatott mellett az argentin Claudio López.
De mi lehet az üzlet egy gazdag amerikai klub számára a Vasasban?
Vermes Péter erre a következőt mondta: „Sok minden kialakulhat. Lehet szó egyszerű játékosmozgásról, adunk-veszünk futballistákat. Lehet szó szakmai kapcsolatról, edzőtáborról itt is, ott is, és persze megtörténhet az is, hogy megvásároljuk a Vasast. S akkor már a Kansast finanszírozó üzleti csoport pénzeli a magyar klubot. Én egyértelműen az utóbbira törekednék, és csakis úgy lenne értelme, ha bajnokegyüttest faragnánk, és elindulhatnánk a nemzetközi porondon. Erre érdemes pénzt áldozni. Meggyőződésem, hogy nem is kellene ehhez mesebeli összeg, jó üzletpolitikával, tudatos szakmai munkával lehetne itt nagyot alkotni. S akkor még nem beszéltünk a stadionépítésről, az olyan beruházásokról, üzleti vállalkozásokról, amelyek nyereségessé tehetnék a befektetést, s újabb pénzeket hozhatnának a klubnak...”
Edzett a Vasas, a csapat fontos meccsre készült.
Ám a vezérkar már megnyert egy nagy csatát: elérte, hogy a Vasast értékként kezelik Amerikában is.