Az Albacomp csarnoka nem arról híres, hogy incidensek színhelye lenne, mi több, a klub vezetői sokszor büszkélkedtek azzal, hogy ellentétben néhány vidéki fellegvárral – ahol időnként szitoközönt hallani –, a fehérvári szurkolók kulturáltan és sportszerűen biztatják csapatukat. Ehhez képest több mint meglepő, ami történt. A meccsen a hazai szurkolók elégedetlenek voltak a bírókkal, különböző tárgyakat dobáltak a parkettre, s végül – tetézve a bajt –, a paksi győzelem felett érzett dühüket néhányan állítólag tettlegességgel próbálták levezetni.
„Aprópénzt, papírgombócokat dobáltak a játéktérre, trágár szavakkal illették a bírókat, és a meccs után a levonuláskor többször megütötték a játékvezetőket, Vígh Pétert és Bodnár Pétert – taglalta jelentésének lényegét Földházi György, a mérkőzés kiküldött ellenőre. – Én nem láttam az ütéseket, csak annyit észleltem, hogy óriási dulakodás van a pálya szélén. A meccs után beszéltem a játékvezetőkkel, akik elmondták, többször is megütötték őket a szurkolók. A versenyiroda hétfőn tárgyalja az ügyet, nekem szombatig el kell juttatnom a jelentésemet Sterbenz Tamás főtitkárhoz.”
Földházi (aki egyébként a versenybizottság elnöke) elárulta, a büntetést súlyosbítja a tettlegesség, így valószínűsíthető, hogy a pénzbírság mellett pályabezárásra is számíthat az Albacomp. A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének érvényben lévő szabályzata alapján a klub a pályára bedobált tárgyak miatt 100 ezer forintos bírságot is kaphat. Ha „csak” sérülés okozására nem alkalmas tárgyak kerültek a parkettre, akkor 30, ha sérülés okozására is alkalmasak, akkor 70 ezer forint lehet a bírság. Ezzel persze még nincs vége, tényleges erőszak elkövetése esetén 400 ezer forintra, rendezési hiányosságok miatt további 20 ezer forintra is rúghat a büntetés mértéke. S nem mellékesen a pályabezárás, amire jó esély van, legalábbis a komiszszár, Földházi György elmondása és jelentése, valamint a játékvezetők beszámolója alapján.
Halm Rolland, a székesfehérváriak ügyvezetője szerint nem történt olyan incidens, amely miatt az Albacompot zárt kapus meccsel kellene büntetni.
„Legalább tizenkét biztonsági őr vette körül a bírókat a levonuláskor, s Nagy Gábor klubelnök és én is ott voltam. Nem láttam az ütéseket, de nem zárom ki a lehetőségét, hogy megtörténtek” – fogalmazott Halm.
Vígh Péter viszont határozottan állítja, megütötték, valamint azt is elmondta, elege lett a gyalázkodásból, s visszavonul.
„Ez volt az utolsó csepp a pohárban, abbahagyom – mondta Vígh, aki 1993 óta vezet élvonalbeli mérkőzéseket Magyarországon, és az egyik legjobb bírónak tartják kollégái. – Sajnos nem vagyok abban a helyzetben, hogy meg tudjam oldani: a Székesfehérváron történtek ne fordulhassanak elő többet. Van két gyermekem, feleségem, praktizáló ügyvéd vagyok, nincs szükségem arra, hogy a jövőben ehhez hasonló helyzetekbe kerüljek. Többször megütöttek, megdobáltak és leköpködtek. Megalázó volt a helyzet, s noha fizikailag nem okoztak sérülést, lelkileg nagyon megviselt a dolog. Nem maradhatok csendben, szeretném legalább azt elérni, hogy a kollégáim ne kerüljenek ilyen szituációba a jövőben, és kulturált körülmények között vezethessenek meccseket.”