Női Eb-t rendezhetünk?

MTI, munkatársunktólMTI, munkatársunktól
2008.01.31. 23:16
Címkék

Felcsillant az esély, hogy 2004 után az idén is hazánk rendezze az olimpia utáni női Európa-bajnokságot, ez akkor válhat valósággá, ha a macedónoknál a jelenlegi ütemben folynak az előkészületek. A decemberi kontinensbajnokság kijelölt házigazdái ugyanis nem állnak túl fényesen a helyszínek terén, legalábbis az Európai Kézilabda-szövetség szerint. Az EHF levélben is megfogalmazta aggodalmait a balkáni államnak, eszerint sem az ohridi csarnok felújítása, sem az új szkopjei csarnok felépítése nem halad a kellő ütemben. Február második felében az európai szövetség delegációt küld a helyszínre, majd az április 3-i és 4-i végrehajtó bizottsági ülésen dönt arról, maradhat-e Macedónia a vendéglátó. Ha nem, előtérbe kerülhet Magyarország, a bizottság ülését ráadásul Budapesten tartják. A magyar szövetség főtitkára, Sinka László szerint az MKSZ le tudná bonyolítani az idei tornát, a döntés az elnökség kezében lesz. A rendezésre a dánok is jelentkeztek, bár ők – Norvégiával közösen – már megkapták a 2010-es tornát.

Legfrissebb hírek

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
7 perce

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
9 perce

A kiesés után lemondott Skócia szövetségi kapitánya

Foci vb 2026
26 perce

Jön a folytatás!

Foci vb 2026
28 perce

Az üzbégek vezetnek a félidőben, a kolumbiai–portugál mérkőzésen még nem esett gól

Foci vb 2026
43 perce

Elkezdődött a Kolumbia–Portugália és a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kolumbia–Portugália 0–0

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kongói DK–Üzbegisztán 1–1

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik