Az elnökség tiltakozik

CH. G. A.CH. G. A.
Vágólapra másolva!
2007.03.23. 23:41
Címkék

Már hosszabb ideje a felszín alatt lappangott a „szövetség kontra Kovács István”-ügy, amely a Magyar Ökölvívó-szakszövetség két héttel ezelőtti elnökségi ülésén is téma volt. Már akkor szó esett a magyar ökölvívás legeredményesebb élő egyéniségének, az olimpiai, kétszeres világ- és Európa-bajnok, profiként is világbajnok Kovács „Kokó” István abbeli törekvéséről, hogy bekerüljön a MÖSZ elnökségébe.

A bomba valójában hétfőn, majd kedden robbant, amikor az MTV Napkelte című adásában előbb Kovács, majd másnap Csötönyi Sándor, a MÖSZ elnöke nyilvánult meg Gyárfás Tamás mikrofonja előtt.

Kokó egyszemélyes kft.-nek minősítette a Csötönyi által – szerinte – diktatórikus módszerekkel irányított szövetséget, amelynek elnökségében csupa olyan ember ül, akiknek az egyetlen dolguk, hogy rábólintsanak az elnök előterjesztéseire.

Válaszul Csötönyi szemére vetette Kovácsnak, hogy négy évvel ezelőtt felkérték menedzserigazgatónak, ebbéli minőségében nyugodtan tehetett volna bármit szeretett sportágáért, őt azonban – bár kivitték az athéni olimpiára, majd még azt követően is két világversenyre – gyakorlatilag azóta sem látták amatőr bokszeseményen, sem az elnökség ülésein.

Végül csütörtökön a Kokó által hétfőn megszólított elnökség is megnyilvánult – méghozzá nyílt levélben. Ebben felhánytorgatják Kokónak, hogy „Önnek az eddigiekben is lehetősége lett volna az elnökség munkájában részt venni, hiszen menedzserigazgatóként állandó meghívott volt az elnökségi ülésekre, amelyen kamatoztatni tudta volna azon tapasztalatait, amelyet versenyzői pályafutása alatt összegyűjtött.

Felháborodtunk, mert (arról a szándékáról, hogy az elnökségbe pályázik – a szerző) csak a televízió útján szerezhettünk tudomást; másrészt azért, mert rendkívül lesújtó véleménnyel volt eddigi tevékenységünkről. Az említett riportban Ön nagyfokú tájékozatlanságról tett tanúbizonyságot.”

A továbbiakban visszautasítják Kovács – általuk sértőnek ítélt – megállapításait: „Az elmúlt években csak az athéni olimpiát követő első elnökségi ülésre jött el. Ezt Ön talán kötelességének érezte, hiszen a játékokon egykori mesterének (Szántó Imrének – a szerk.) segédkezett. Ám egy alkalom nagyon kevés akár személyek, akár egy testület munkájának, tevékenységének, szakmai hozzáértésének és döntésképességének megítélésére. Ebből adódóan megkérdőjelezhető a tárgyilagos kritikai észrevétel az Ön részéről! Megalapozatlan állításait, önként vállalt feladatunk egyoldalú – minden realitást nélkülöző – megítélését pedig határozottan visszautasítjuk!”

Természetesen szerettük volna megszólaltatni Kovács Istvánt is, ő azonban – mivel a WBO alelnökeként a hét végén külföldön supervisori feladatokat lát el – elérhetetlen volt.

Legfrissebb hírek

Serie A: győzött a Verona ellen, és tapad a Napolira az Inter

Olasz labdarúgás
5 perce

A MAFC nyerte meg a férfi röplabdabajnokság bronzmeccsének első felvonását

Röplabda
9 perce

„Győzelmet érdemeltünk volna” – Robbie Keane a Puskás Akadémia elleni döntetlen után

Labdarúgó NB I
10 perce

Dibusz Dénes: Nem tagadom, olykor ideges voltam

Labdarúgó NB I
17 perce

Az 50 éves Mark Williams sznúkervilágbajnoki döntőt vívhat

Egyéb egyéni
27 perce

Gretchen Walsh világcsúcsot úszott 100 méter pillangón

Úszás
33 perce

F1, Miami Nagydíj, időmérő

F1
47 perce

Küszöbön a komáromi bennmaradás

Minden más foci
56 perce
Ezek is érdekelhetik