Lothar Matthäus: inkább a család

Munkatársunktól MunkatársunktólMunkatársunktól Munkatársunktól
2006.03.19. 01:48
Címkék
Az osztrák Rapid és a szerb-montenegrói Partizan után a brazil Atlético Paranaensénél sem töltötte ki szerződését Lothar Matthäus. A magyar válogatott szövetségi kapitánya március 7-én hagyta el Brazíliát, két nappal később – a távollétében – a helyi fegyelmi bizottság 30 napos eltiltással sújtotta a játékvezető megsértése miatt, de már biztos, hogy a büntetést nem kell letöltenie.

„Személyes okokból döntöttem a váltás mellett, alábecsültem ugyanis a családomtól való távolságot. Ezt a munkát lehetetlen volt összeegyeztetni a családi élettel – fogalmazott a tréner. – Sportszakmai okokból semmi okom sem volt a váltásra, előttem senkinek sem sikerült sorozatban hat meccset nyernie az Atléticóval, ráadásul a vezetőkkel és a szurkolókkal is jó kapcsolatban voltam. Élveztem, hogy én lehettem az első német edző Brazíliában, de már közöltem az elnökséggel, hogy véget ért a kalandom. A feleségem és a gyerekeim nagyon hiányoztak.”

Matthäus a személyes okok mellett azért szakmai indokokat is említett a Bild című lap riporterének: szerinte nyelvi problémák is adódtak a curitibai csapatnál, emellett a mentalitással és a szervezeti felépítéssel sem tudott megbarátkozni.

Az edzőként eddig egy bajnoki címet szerző (Partizan), minden állomáshelyén ellentéteket gerjesztő német tréner hat hetet dolgozott az Atléticónál.
Legfrissebb hírek

Kezdődik a bajnoki hajrá! – Thury Gábor jegyzete

Labdarúgó NB I
3 órája

Apokalipszis-trilógia – Moncz Attila publicisztikája

Olasz labdarúgás
3 órája

Szombati sportműsor: NB I, Manchester City–Liverpool és Atlético Madrid–Barcelona

Minden más foci
4 órája

Németh Ferenc 90 éves; Varga Zsolt csapata világkupa-selejtezőre készül

E-újság
4 órája

Európai kézilabdaligák: Lukács Péter nyolc gólt rámolt be a Kristiansand kapujába

Kézilabda
4 órája

Férfi kosárlabda Euroliga: élre állt az Olympiakosz; Spanyolországban kapott ki a Real Madrid

Kosárlabda
4 órája

Az Elche legyőzésével hangolt a Vargáék elleni Kl-meccsre a Rayo Vallecano

Spanyol labdarúgás
4 órája

Dembélé „rugós focis” bombagóllal segítette győzelemhez a PSG-t

Francia labdarúgás
4 órája
Ezek is érdekelhetik