Dárdai Pál (8) és a többi Hertha-játékos hibátlanul blokkolta a Halmstad próbálkozásait
AFP
Dárdai Pál (8) és a többi Hertha-játékos hibátlanul blokkolta a Halmstad próbálkozásait
HALMSTAD (svéd) - HERTHA BSC (német) 0–1 (0–0) Göteborg, 2136 néző V: Van der Velde (belga). G: Djuric (67. – öngól) HALMSTAD: C. Johansson – Jensen, Jönsson, Zvirgzdauskas, P. Johansson (Delani, 85.) – Anklev (J. Johansson, 75.), A. Johansson, Svensson, Djuric, Preko (Ingelsten, 75.) – Thorvaldsson HERTHA: Fiedler – A. Friedrich, Van Burik, Simunic, Fathi – Schröder, Dárdai, Bastürk, Marcelinho, Neuendorf (Marx, 91.) – Rafael (Okoronkwo, 90.) Egy öngólnak köszönhetően győzelemmel kezdte a csoportkört a Hertha BSC. A meccset végigjátszó, a mezőny egyik legjobbjának bizonyuló Dárdai Pál együttese a Halmstad vendégeként nyert 1–0-ra, némi szerencsével.
Az alapcsapatukból Niko Kovacot (izomsérülés), Gilberto Silvát (szalagszakadás) és Marko Pantelicset (eltiltás) nélkülöző berliniek ugyan igyekeztek az első perctől kontrollálni az eseményeket, mégis a svéd bajnokság tizedik helyezettje tett először látogatást Christian Fiedler kapujánál. Nem kell nagy ziccerre gondolni, de azért Emil Jansen lécre eső labdájánál talpra ugrottak néhányan az Ullevi-stadionban helyet foglaló 2136 nézőből. (Az arénáról nem lehetnek jó emlékeik a németeknek, hiszen 1992-ben itt veszítette el a Nationalelf az Európa-bajnokság döntőjét.)
Dárdai mellé szálló bombájával ugyan válaszoltak a németek, ettől eltekintve azonban jobbára unalom jellemezte az első félidőt. Még a Wolfsburg elleni bajnoki után a szerinte a válogatott mecsekre túl sokat gondoló csapattársak ellen kikelő Marcelinho sem villogott, így szinte felüdülésként jött a szünet.
Talán a csata végéig is kitartott volna az unalom, ha a 67. percben Dusan Djuricon nem pattan meg szerencsétlenül Andreas Neuendorf inkább beadásnak, mintsem lövésnek szánt labdája, és nem hullik a Halmstad kapujába. A svédek ezt követően még egyszer nekidurálták magukat (legalábbis az addigi ténykedésükhöz képest feltűnő volt az iparkodásuk), gólt azonban a Hertha szerezhetett volna, például Marcelinho, aki három perccel a lefújás előtt a lécet találta el.
Dragónerék sírtak
Az egyetlen talpon maradt portugál csapatnak nem volt szerencséje Szentpétervárott, a helyi Zenit – némi játékvezetői segédlettel – otthon tartotta a három pontot. A Guimaraes szinte végig fölényben játszott, de egy szabályosnak tűnő gólját a szerb Dejan Delevics nem adta meg, majd két vitatható szituációban elmaradt a tizenegyes – az egyik szabálytalanságot a végig a pályán lévő Dragóner Attila kárára követték el –, és hogy teljes legyen a vendégek "sérelemlistája", a 36. percben Medeirost kiállították (az oroszok közül Ragyimov szintén megkapta a pirosat a 87.-ben). Jaime Pacheco, a Guimaraes edzője a mérkőzés után elmondta: játékosai sírtak az igazságtalan vereséget követően.
TROMSÖ (norvég) - ROMA (olasz) 1–2 (1–1) Tromsö V: Sippel (német). G: Aarst (41.), ill. Kuffour (35.), Cufré (84.). K: Perrotta (89.) TROMSÖ: Hirschfeld – Nielsen (Hafstad, 81.), Kiebe, M. Pedersen, Yndestad (Szekeres, 73.) – Walltin, B. Johansen, Bernier, L. I. Strand (Ademolu, 68.) – Essediri, Aarst ROMA: Doni – Panucci (Cufré, 66.), Bovo, Kuffour, Mexés – Alvarez, Kharja, Dacourt (De Rossi, 53.) – Perrotta, Mancini (Taddei, 79.) – Nonda
A jóval az északi sarkkör felett fekvő Tromsőben rossz minőségű talaj fogadta a csapatokat. A vendégektől több nagyágyú (Francesco Totti, Antonio Cassano, Vincenzo Montella) el sem ment a norvég túrára. A pálya állapota nem tett lehetővé folyamatos játékot, ami a fizikai fölényben lévő Tromsőnek kedvezett – igaz, a hazaiak erőfutballja sokáig csak helyzetekre volt elég. Mindazonáltal a vezetést Samuel Kuffour fejesével az olaszok szerezték meg. A norvégok Ole-Martin Aarst révén a szünet előtt egyenlítettek. A második félidő derekán Szekeres Tamás is beállt, ám nem hozott szerencsét csapatának: a mélységből induló Leandro Cufré a lefújás előtt megszerezte a rómaiak győztes gólját. ---- B ---- A