Senkit sem ért váratlanul, hogy a továbbjutást korábban kiharcoló Argentína és Brazília nem feszült meg a vb-tagságról már nem is álmodozó Peru, illetve Bolívia ellen. Ennek két a csapatok reális tudását figyelembe véve alacsony színvonalú mérkőzés, illetve az argentin csoportelsőség megerősítése lett a vége.
Reuters
Lionel Messi (19) ezen esését követôen kapta meg a sorsdöntônek bizonyuló tizenegyest Argentína
Reuters
Lionel Messi (19) ezen esését követôen kapta meg a sorsdöntônek bizonyuló tizenegyest Argentína
José Pekerman argentin szövetségi kapitány ismét élesben tesztelhetett, ezúttal Peru ellen: a középpályán szűrőként Sebastián Battagliát próbálta ki, így Juan Román Riquelmére gyakorlatilag csak a támadások megkomponálása maradt, míg a fiatal Lionel Messit előretolta a csatársorba. Az eredmény lehetett volna jobb is, mert a Budapesten rekordgyorsasággal kiállított Messin kívül nemhogy a fent említett két társ, de a többi hét sem iparkodott (Roberto Abbondanzieri kapust felmenthetjük), így a mérkőzés hajrájáig nem történt sok esemény.
A 80. percben aztán megtört a jég: a védők közt sokadszor ficánkoló Messit Leao Butrón kapus a tizenhatoson belül faultolta, amiért a kapus mehetett zuhanyozni, Riquelme pedig tizenegyest rúghatott – nem is hibázott. Amikor pedig már úgy tűnt, vége a meccsnek, Carlos Tévez centerezésébe Luís Guadalupe olyan szerencsétlenül ért bele, hogy a labda a saját kapujában kötött ki, így Perunak maradt ideje még egy középkezdésre…
Brazília sem mutatott sokat, Carlos Alberto Parreira tanítványai egy ponttal távoztak La Pazból. Igaz, a selecao egyrészt biztos vb-résztvevőként, másrészt nyolc alapembere nélkül lépett pályára, arról már nem is beszélve, hogy a 3600 méteres tengerszint feletti magasságon nemigen megy a sárga trikósoknak, akik az utóbbi két selejtezőjükön kikaptak Bolíviában – 1993-ban itt vesztette el veretlenségét a selejtezők történetében a brazil nemzeti tizenegy. A most regisztrált döntetlen pedig azt jelentette, hogy a csoport első helyéért zajló versenyfutásban Argentína növelte az előnyét. ---- Szinte még le sem fújták a hét végi selejtezőket, amikor az egymással remiző kolumbiaiak és chileiek nekiestek az uruguayiaknak és az argentinoknak, azt követelve tőlük, hogy az egymás elleni, szerdai mérkőzésükön nehogy eszükbe jusson bundázni.
Aggodalmuk nem alaptalan, tekintve, hogy egyes játékosok elismerték, az előző világbajnokság selejtezőin csendes megállapodás keretében az uruk megosztoztak a pontokon Argentínával Montevideóban, ami Kolumbiát sújtotta. Most az a helyzet, hogy ha Uruguay legyőzi szomszédját – amelynél már be is jelentették, hogy kísérleti csapattal állnak ki –, úgy a mögötte egy-egy pont hátránnyal álló Chile és Kolumbia akár meg is feszülhet, akkor sem ér oda az Ausztrália elleni pótselejtezőt érő ötödik helyre.
"Csak annyit kérek, hogy ne történjenek ritka dolgok egy utolsó fordulóban. Mindannyian tudjuk, vannak előzmények, amelyek aggodalomra adnak okot, de remélem, most minden a becsületesség határán belül zajlik le" – fogalmazott Nelson Acosta, a még reménykedő chilei szövetségi kapitány. ---- ARGENTÍNA–VENEZUELA 2–0 (0–0) Buenos Aires, 50 000 néző V: C. Torres (paraguayi). G: Riquelme (81. – 11-esből), Guadalupe (92. – öngól). K: Butrón (80.) ARGENTÍNA: Abbondanzieri – Coloccini, Ayala, G. Milito – Sorín, Lucho González, Battaglia, Kily González (Tévez, 58.) – Riquelme (Santana, 84.) – Messi, Crespo VENEZUELA: Butrón – Galliquio (Ross, 88.), Guadalupe, A. Rodríguez, Hidalgo – Soto, Ciurlizza, R. Torres, J. García (E. Delgado, 80.) – Guerrero, Farfán (Cominges, 82.)