Miközben évek óta mást sem hallani a futballtársadalomban, mint hogy öszszefogásra lenne szükség, mindenki vállvetve küzdjön a sikerekért, ehhez képest soha nem látott háború robbant ki. Az egyik oldalon Kisteleki István és a liga, a másikon Bozóky Imre és az MLSZ.
Bozóky Imre (balra) és Lothar Matthäus Szófiában is egyeztetett, és együtt csatáznak majd a ligaelnökkel (Fotó: Németh Ferenc)
Bozóky Imre (balra) és Lothar Matthäus Szófiában is egyeztetett, és együtt csatáznak majd a ligaelnökkel (Fotó: Németh Ferenc)
Ki lesz az erősebb, ki mögött áll több támogató, s ki söpri le a másikat? A szurkolókat ebből az egészből leginkább Lothar Matthäus jövője foglalkoztatja. Hetekig tartott a találgatás, hogy akkor marad-e a szövetségi kapitány, szerződést hosszabbítanak-e vele, avagy sem, s úgy tetszett, eldőlt minden, a német szakember kezében marad a válogatott irányítása. Aztán a Nemzeti Sport szombati számából kiderült, hogy ez közel sem biztos. Kisteleki István ligaelnök ugyanis lapunknak adott interjújában meglehetősen kritikusan és keményen fogalmazott, s többek között azt sugallták a szavai, hogy Lothar Matthäusnak is mennie kell. Mint ahogyan nem titkolta Berzi Sándor leváltását, kirúgását, eltávolítását (kinek hogy tetszik…), Pellady Péter elbúcsúztatását és Bozóky Imre átminősítését sem. Ha harc, akkor legyen harc.
Amint beszámoltunk róla, még szerdán a liga taggyűlése indítványozta, hogy az MLSZ közgyűlése alapszabály-módosítással a Magyar Labdarúgóliga mindenkori elnökét a szövetség alelnö-kévé jelölje. A ligának így a korábbinál jóval nagyobb befolyása lenne a szövetségben. Sőt meg is buktathatná az elnököt, s a vezetőséget.
Kérdés, mit szól mindehhez Bozóky Imre? Valóban belemegy-e olyan paktumba, amely szerint díszpintyként, afféle protokollelnökként maradna pozíciójában, ugyanakkor kikerülne a kezéből az irányítás. Nos, a Szófiában tartózkodó Bozóky Imre nem kívánta kommentálni Kisteleki István nyilatkozatát, csak annyit mondott: várjuk meg a csütörtököt. Ugyanezt tette a "vezéráldozat" szerepére szánt Berzi Sándor főtitkár is. Köszönte szépen a lehetőséget, majd ő is csütörtökön mondja el a véleményét. Mint ahogy az egyre többet támadott Pellady Péter sem kívánt hoszszabb kommentárt fűzni a ligaelnök azon kijelentésére, miszerint: "Nem szeretnék olyan cégről beszélni, amelynek az üzletről alkotott felfogása alapvetően ellentétes az enyémmel…"
"Az üzletember Szófiából csak annyit üzent: "Lothar Matthäus pontosan érzékeli, mi zajlik most Budapesten, miként magam is. Egyelőre csak annyit jegyeznék meg, a ligaelnök ilyenfajta megnyilatkozását nem szeretném kommentálni. Majd szemtől szemben elmondom a véleményemet."
Kisteleki István állásfoglalása egyértelmű: ha a mögötte álló erők akarata érvényesül, Pellady Péternek a meglévő és hosszú távú szponzori szerződése ellenére sem lehet maradása a magyar futballban. Szófiában természetesen a válogatott szereplése jelentette a fő témát, ám a bolgár fővárosban tartózkodó futballvezérkar tagjai Lothar Matthäusszal együtt többször is tanácskoztak, amely csak egyet jelenthet: felveszik a kesztyűt. Ha nyilatkozni nem is akartak, az egyértelművé vált, hogy Kisteleki Istvánra immár ellenfélként tekintenek, a nagy összefogás illúziója egyszer és mindenkorra megbukott. Október 13-án – amikor öszszeül az MLSZ elnöksége, és eldől, hogy szerződést hosszabbítanak-e Lothar Matthäusszal – a tárgyalóasztalok mellett az év legfontosabb "meccse" következik.