Az NSO ajánlja:
FociGuru – Állítsd össze és vezesd sikerre saját sztárcsapataidat!
A Serie A csapatai 2004-2005
Átigazolási körkép a Serie A-ból
A Serie A tabellája, fordulóról fordulóra 2004&
Az olasz labdarúgó-bajnokság győztesei, 1898-
Minden, amit a bajnokságról tudni kell 2004&
Vasárnap este rendezik meg a Serie A első szuperrangadóját, a milánói derbit. (A másik két hasonlóan fontos mérkőzés majd a Juventusnak az Inter, illetve a Milan elleni összecsapása lesz.)
A Milan-Inter találkozó előtt a Juve mögött a piros-feketék a második, a kék-feketék a hatodik helyen állnak a táblázaton, azaz lassan helyreáll a "rend", amely alapján ez a három gárda verseng majd a scudettóért. (Aligha véletlen, hogy a Bajnokok Ligájában is remekel ez a trió, hiszen három forduló után mindhárman százszázalékos teljesítménnyel állnak csoportjuk élén.)
A derbit az olasz sajtó nagyobb része Adriano-Sevcsenko csataként harangozta be, ami részben érthető, ha belegondolunk, hogy mindkét csatár csapata húzóemberének számít, hogy hat forduló alatt mindketten öt gólt szereztek, és hogy mindkettőjüket az Aranylabda esélyesei között emlegetik - legalábbis Olaszországban.
| Az örökrangadó örökmérlege | |||||
| mérkőzések | Inter-gy. | döntetlen | Milan-gy. | gólok | |
| bajnokság | 163 | 57 | 51 | 55 | 235–223 |
| Olasz Kupa | 23 | 7 | 7 | 9 | 22– 32 |
| BL | 2 | – | 2 | – | 1– 1 |
| egyéb | 70 | 23 | 11 | 36 | 126–158 |
| összesen | 258 | 87 | 71 | 100 | 384–414 |

Cafú (balra), Sevcsenko és Kaká a bajnokságban az 56. Internazionale elleni gyôzelméhez szeretné hozzásegíteni a Milant
Ami a két gárda összeállítását illeti, a Milanban gyakorlatilag mindenki Ancelotti mester rendelkezésére áll, ezért a piros-feketék alighanem a Dida - Cafú, Nesta, Stam, Maldini - Gattuso, Pirlo, Kaká, Seedorf - Sevcsenko, F. Inzaghi tizeneggyel futnak ki a pályára. A másik oldalon van néhány sérült, de az alapemberek közül mindenki egészséges, így Mancini valószínűleg a Fontana - J. Zanetti, Cordoba, Materazzi, Favalli - Verón, C. Zanetti, Cambiasso, Sztankovics - Vieri, Adriano kezdőt nevezi.
Egyik sem gyenge.
Ami viszont érdekes: pillanatnyilag - az elért eredményeket nézve feltétlenül - van erősebb náluk a ligában. A Juventusé. A kedden a Bajnokok Ligájában a Bayern Münchent 1-0-ra megverő torinói együttes szombat este a Siena otthonában az első félidő visszafogott teljesítménye után a másodikban alig negyedóra alatt eldöntötte a találkozót, méghozzá a magára találó Alessandro Del Piero vezérletével.
"Alex" előbb egy lecsorgó labdát terelt a hálóba úgy két lépésről (előtte Ibrahimovic fejesét blokkolták a Siena védői), majd egy jobb oldali beívelést követően elegánsan levette, megszelídítette a labdát, majd a kapus lába között megszerezte saját és csapata második gólját. A kegyelemdöfést Camoranesi adta meg a csaknem egy óráig jól küzdő hazaiknak a 63. percben. A torinói alakulat a vasárnapi szuperrangadó eredményétől függetlenül megőrizte az első helyét.
Tv: a Sport1 vasárnap 14.45-kor a Roma-Palermo, 20.15-kor a Milan-Inter rangadót közvetíti élőben ---- Q ---- F
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik





