Alphand szerint a sí veszélyesebb, mint az autósport

2004.01.13. 21:59
Címkék
Luc Alphand síelőnek is remek volt (lesikló-világbajnok) és autóversenyzőnek is az. Ô volt az első (még tavaly), aki dízelkocsival szakaszt nyert a sivatagi show-n (2003-ban), és kedden a második szakaszgyőzelmét is megszerezte.– Hogyan értékeli a mostani szelektív szakaszt?– Remek volt, bár nem számítottam szakaszgyőzelemre. Jó kis szakasz volt, nagyon gyorsan mentem a fák között, és élveztem az ugratókat. A szakasz második felében por volt, azt hittem, utolértem Schlessert, de Peterhansel volt az. Két méterre voltunk tőle, de azután rálépett a gázra, és többé nem láttuk. Számomra nagyon fontos, hogy versenyben vagyunk a dobogós helyezésért Schlesserrel. Nyerni mindig nagyszerű érzés, kár, hogy a Mitsubishik olyan iszonyú távol vannak tőlünk.– Azért az sem piskóta, hogy két BMW van a legjobb öt között. Van csapaton belüli verseny ön és De Mevius között?– A pihenőnapon hosszú megbeszélésen vettünk részt, hiszen senkinek sem érdeke, hogy az egymás elleni harcban esetleg mindkét BMW kiessen. Más taktikát dolgoztunk ki, de hogy mit, az titok.– Sokan mondják, hogy ez a Dakar az utóbbi évek legnehezebbje. Egyetért?– Volt két piszok kemény nap, amit a gyári csapatoknak iszonyú nehéz volt teljesíteni, a privátoknak azonban majdnem lehetetlen. De még így sem mondhatjuk, hogy túl vagyunk a nehezén, hiszen Tidzsikdzsánál újabb dűnés szakasz következik. Még szerencse, hogy én szeretem a dűnéket.– Mennyire veszélyes a Dakar? Veszélyesebb, mint a síelés?– Nem, mert a versenyautóban megvéd a bukóketrec és a sisak. Ezt a sportot amúgy sem a veszélyei miatt űzi az ember, hanem azért, mert élvezi.– A pletykák szerint önt megkereste a Mitsubishi. Igaz ez?– Tárgyaltunk. A Mitsubishi jó csapat, gyors pilótákkal. Mindig ők rajtolnak először, és a célban is elsők. Természetesen szeretnék csatlakozni hozzájuk, de a BMW-nél is jól érzem magam, és a szerződésem az idei Vk-futamokra még ide köt.
Legfrissebb hírek

Lehetett fokozni az első hetet – íme, a vb-csoportkör 2. fordulójának legjobb fotói

Foci vb 2026
4 perce

Közel az egyezség, az MTK-hoz igazolhat a Honvéd támadója – NS-infó

Labdarúgó NB I
37 perce

Egy iksz Kanadának és Svájcnak is elég lenne a továbbjutáshoz

Foci vb 2026
40 perce

Chema Rodríguez: Szerettem a magyar válogatott szövetségi kapitányának lenni

Kézilabda
45 perce

A mezoamerikai labdajáték titkai

Foci vb 2026
1 órája

A Mundial előtt is volt élet: a mezoamerikai labdajáték titkai

Foci vb 2026
1 órája

Messi: Folytatom a játékot!

Foci vb 2026
1 órája

Az idei lesz minden idők legnagyobb vb-Aranycipőcsatája?

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik