Fedett otthon az Újpestnek

MTI, munkatársunktólMTI, munkatársunktól
2003.12.22. 21:41
Címkék
Új, 1460 ülőhelyes fedett jégcsarnokot adtak át hétfőn Újpesten. A 800 millió forintért elkészült létesítményt mintegy hét hónap alatt építették meg a labdarúgó-stadion melletti régi pálya helyén.
Az ünnepségen Mesterházy Attila, a sportminisztérium politikai államtitkára és Csizmár Gábor, a választókörzet parlamenti képviselője névre szóló Újpest-mezt kapott ajándékba az utánpótláskorú hokisoktól, ezt gyorsan magukra is öltötték, és így próbáltak meg gólt ütni az egyik fiatal kapusnak. A beruházásból jelenleg csak az első ütem készült el, de már így is remekül lehet használni a pályát. Hiányzik még a légtechnika, és a meglévő három nagy öltöző mellé további négyet építenek ki. Ezek a munkálatok nyárra fejeződnek be, és akkor szinte egész évben használható lesz a jég, leszámítva a háromhetes karbantartást. Az állami tulajdonú csarnok vagyonkezelője a Sportfolió Kht., míg az UTE jégkorongszakosztálya a használó. Újpesten a nyitónapon a 10 éven aluliak egyik bajnoki fordulójára került sor, többszáz fős szurkolósereg előtt, délután pedig a közönség is birtokba vehette a pályát. A most átadott állandó fedett jégpálya az ötödik az országban: eddig Dunaújvárosban, Székesfehérváron és a káposztásmegyeri AstraZeneca Jégcsarnok két termében lehetett kulturált körülmények között, az időjárástól függetlenül hokizni. Ezen kívül a debreceni Főnix-csarnokban, a Budapest Sportarénában, valamint Szegeden tudnak tető alatt korcsolyázni, de ezekben a létesítményekben csak időlegesen van jég. A Magyar Jégkorongszövetség által meghirdetett "Fedett jégkorszak" elnevezésű program keretében hamarosan Zalaegerszegen is új pályát adnak át, míg Tatabánya, Kaposvár, Debrecen, Miskolc és Győr is jelezte: szívesen építene fedett arénát."Nagyon örülök, hogy ilyen szép létesítménnyel gazdagodott a sportág – mondta Studniczky Ferenc, a szövetség főtitkára. – Már többször hangsúlyoztam, hogy a sportág jövőjének alapjait jelentik a fedett létesítmények, ha elegendő számú csarnok áll rendelkezésünkre, akkor lehet igazából elkezdeni a munkát, akkor van lehetőségünk arra, hogy hosszú távon gondolkozhassunk. Ez a nagyon szép létesítmény újabb lépést jelenthet ezen az úton."Az új csarnok első jelentős hokieseményére, a Magyar Kupa elődöntőjére és döntőjére január 10-én és 11-én kerül sor.
Legfrissebb hírek

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
7 perce

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
10 perce

A kiesés után lemondott Skócia szövetségi kapitánya

Foci vb 2026
26 perce

Jön a folytatás!

Foci vb 2026
28 perce

Az üzbégek vezetnek a félidőben, a kolumbiai–portugál mérkőzésen még nem esett gól

Foci vb 2026
43 perce

Elkezdődött a Kolumbia–Portugália és a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kolumbia–Portugália 0–0

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kongói DK–Üzbegisztán 1–1

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik