Tudósított: BENKE ZOLTÁN (Dunaújváros)Tudósított: BENKE ZOLTÁN (Dunaújváros)

(–19, –23, –16)
Dunaújváros, 200 néző. V: Mocsnik, Donkó
DUNAFERR: SZEKERES 11, Mózer 11, Urfi 9, Tóth G., Forgó 4, Németh Sz. 2. Cs: Szabó G. (liberó), Tóth T. 3, Pajor 1, Kecskeméti, Németh G., Lukács S., Stefán. Edző: Ruffing Péter
KAPOSVÁR: Gubik, Pásztor 7, GEIGER 13, DÁVID 14, Gelencsér, TOMANÓCZY 15. Cs: Zarka (liberó), Csíkos. Edző: Demeter György
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 6:3, 8:2, 10:11, 14:16, 16:20. 2. játszma: 5:2, 8:3, 11:11, 15:12, 20:19, 22:23. 3. játszma: 3:6, 5:10, 6:13, 13:17, 14:21
A három nyert mérkőzésig tartó párharc végeredménye: 3–1, a Kaposvár javára.
A Dunaferrnek egyetlen esélye maradt az elődöntőben, hogy ötödik mérkőzésre kényszerítse a Kaposvárt. Ehhez le kellett győznie a vendégeket, ám az előjelek nem a dunaújvárosiaknak kedveztek. A röplabdacsarnokot ugyanis kiállító cégek töltötték meg, így a hazaiaknak a számukra hátrányos nagyteremben kellett a sorsdöntő találkozót lejátszaniuk. Ruffing Péter átszervezte csapatát, ám a jó hazai kezdés után fokozatosan magára talált a Kométa, és a játszma utolsó harmadában szerzett jelentős előny birtokában megnyerte ez első szettet. A folytatásban a Dunaferr villámrajtját kaposvári sebességváltás követte, az ötpontos hazai vezetést gyorsan ledolgozták a vendégek. Bár újítani tudott a Dunaferr, a játszma hajrájában jó blokkokkal növelte előnyét a Kaposvár. A 20:16-ról elvesztett szett lélektanilag megviselte a Ruffing-gárdát, mert a harmadik játszmában jó periódusai sem voltak a hazaiaknak. A Kométa érvényesítette rutinját, és bejutott az Extraliga döntőjébe.

Mestermérleg
Ruffing Péter: – Nagyon taktikusan és fegyelmezetten játszó csapat vert meg bennünket. Néhány játékos már a mérkőzés elején sem hitt abban, hogy nyerhetünk.
Demeter György: – Újra bajnoki döntőben vagyunk. Az akarat diadala ez. Nem voltunk precízek, de oroszlánként küzdöttünk.