U17-es vb: lábtörés miatt véget ért Zuigeber tornája

BABJÁK BENCEBABJÁK BENCE
2019.10.30. 14:14
Zuigeber Ákosnak hat hétig gipszben lesz a lába (Fotó: Micheller Szilvia, 2018)
Lábközépcsonttörést szenvedett a brazíliai U17-es világbajnokságon Zuigeber Ákos, aki így nem léphet már pályára a tornán.

A magyar csapat egyik vezéregyéniségét a magyar idő szerint szerda hajnalban megrendezett Magyarország–Ausztrália mérkőzés 29. percében le kellett cserélni sérülés miatt.

Szerdán megtudtuk, lábközépcsonttörést szenvedett, ami miatt előreláthatóan hat hétig gipszben lesz a lába.

Zuigeber a 21. percben tizenegyesből betalált, azzal 2–0-ra vezetett a magyar csapat Ausztrália ellen.

Az ausztrálok a második félidőben egyenlítettek, 2–2 lett a mérkőzés végeredménye.

A magyar csapat Ecuador legyőzésével harcolhatja ki a továbbjutást az U17-es vb B-csoportjából.

U17-ES VILÁGBAJNOKSÁG, BRAZÍLIA
2. FORDULÓ

B-CSOPORT
Magyarország–Ausztrália 2–2
(2–0)
Goiania,
Olimpiai Stadion, 233 néző. Vezette: Amin Mohamed (egyiptomi) – Attia Amszaed (líbiai), Ibrahim Mohammed Abdallah (szudáni)
Magyarország:
Hegyi K. – Buna, Balogh B., Horváth M., László D. – Posztobányi (Kosznovszky, 79.) – Zuigeber (Major S., 29.), Baráth P., Kata, Németh A. – Mester (Ominger, 73.)
Ausztrália:
Pavlesic – Abdulahi, Courtney-Perkins, Powell, Rawlins (Kirdar 65.) – Mlinaric – Peupion (Duzel, 81.), Teague, Watts – Hammond, Botic
Gólszerző:
Baráth P. (15.), Zuigeber (21. – 11-esből), ill. Botic (69. – 11-esből), Watts (74.)
Sárga lap:
Posztobányi (22.), Baráth P. (38.), Kata (89.), ill. Hammond (57.), Powell (93.)

A CSOPORT ÁLLÁSA
1. Nigéria 2 2 7–4 3 6
2. Ecuador 2 1 1 4–4 0 3
3. Ausztrália 2 1 1 3–4 –1 1
4. Magyarország 2 1 1 4–6 –2 1
A hat csoportból az első és a második helyezettek, valamint a négy legjobb harmadik jut be a nyolcaddöntőbe.
Kettő vagy több csapat pontegyenlősége esetén az alábbiak szerint rangsorolják a válogatottakat: 1. gólkülönbség, 2. szerzett gólok száma, 3. egymás elleni mérkőzéseken szerzett pontok, 4. egymás elleni mérkőzéseken elért gólkülönbség, 5. egymás elleni mérkőzéseken szerzett gólok száma, 6. Fair play-pontrendszer (sárga lap: –1 pont, két sárga után piros: –3, közvetlen piros: –4, sárga után közvetlen piros: –5), 7. sorsolás