Női válogatott: büntetőt hibáztak a bosnyákok, két góllal legyőztük őket

2023.07.18. 22:16
Női labdarúgó-válogatottunk felkészülési mérkőzésen 2–0-ra legyőzte Bosznia-Hercegovinát kedden, a Megyeri úti Szusza Ferenc Stadionban.
Női válogatottunk legyőzte a bosnyákokat (Fotó: Földi Imre) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA ÉRHETŐ EL

Margret Kratz szövetségi kapitány öt helyen változtatott a görögök ellen múlt szerdán győztes csapaton. Hosszú kihagyás után a kapuban Szőcs Réka kezdett, akit százszoros válogatottsága alkalmából köszöntött az MLSZ, és újoncként a tizenkilenc éves Siber Glória is a kezdőcsapatban kapott helyet. Enyhe magyar fölénnyel indult a találkozó, amit a harmadik percben Fenyvesi helyzete is bizonyított, huszonkét méteres lövését csak nehezen tudta kapu fölé ütni a bosnyák kapus. Sok apró szabálytalanság tördelte a játékot, a félidő közepén azonban sajnos mindkét kapitánynak sérülés miatt kellett cserélnie. Rengeteg átadási hiba jellemezte a két csapat játékát, pedig öldöklő iramról sem beszélhettünk. Felüdülést csak a 28. percben Zágor lövése, valamint a 40. percben Nagy Virág remek kapufája jelentett. A vendégek csak szögletből tudtak némi veszélyt jelenteni. A 44. percben pazar, Fenyvesi–Zágor–Pápai támadás végén csak az utolsó pillanatban sikerült az ötösön belül szögletre mentenie Szlicskovicsnak, így nulla-nullával zárult a félidő.

Szövetségi kapitányunk a szünetben kettőt cserélt, az újonc Siber Glória helyett Pápai Emőke, míg Szabó Viktória helyett Kaján Zsanett folytatta a játékot. Nagy bosnyák helyzettel indult a második játékrész, a 49. percben Krajsumovic egy az egyben vezethette a labdát a kapunkra, de lövését Szőcs Réka óriási bravúrral lábbal mentette. Az 58. percben a magyar csapat góllal válaszolt. A balról érkező labda ide-oda pattogott az ötösön, a védők nem tudtak felszabadítani, Zágor Bernadett eszmélt a leghamarabb, és négy méterről ballal félmagasan a kapu jobb oldalába lőtt. A 63. percben egyenlítési lehetősége volt a vendégcsapatnak, Turányi Lilla buktatta Ekicset, akinek büntetőjét Szőcs Réka szenzációs vetődéssel kiütötte. A második félidőben feljavult a mieink játéka, és ennek köszönhetően jobb iramú és élvezetesebb is volt ez a negyvenöt perc, amelyben még több gólszerzési lehetőségünk is volt. A végén jött a hab a tortán és a második gólunk Fördős Beatrix révén, aki kavarodásból két méterről talpalta a vendégek kapujába a labdát. A magyar csapat ismét a második félidőben játszott jobban, Szőcs szenzációs védéseinek köszönhetően pedig sikerült kapott gól nélkül befejezni a mérkőzést. 2–0

Folytatás szeptember 22-én már a Nemzetek Ligája csoportmérkőzésén, idegenben Albánia ellen kezd a csapat.

NŐI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Magyarország–Bosznia-Hercegovina 2–0 (0–0)

Szusza Ferenc Stadion, 300 néző. Vezette: Jelena Peskovics (Gordana Katusics, Martina Neralics) – horvátok
MAGYARORSZÁG:
Szőcs R. – Vida (Nagy V., 20.), Turányi, Fördős, Németh D. – Papp L. (Bokor A., 86.) Fenyvesi E. – Siber (Pusztai S., a szünetben), Pápai (Németh L., 74.), Szabó V. (Kaján, a szünetben) – Zágor. Szövetségi kapitány: Margret Kratz