U18-as válogatott: siker a macedónok ellen, Mészöly Géza első győzelme

2012.03.15. 19:23
Címkék
A keddi 0–0-s döntetlen után csütörtökön ismét megmérkőzött a házigazdákkal a Macedóniában készülő U18-as magyar labdarúgó-válogatott. Mészöly Géza szövetségi edző együttese ezúttal egygólos győzelmet aratott, számolt be róla az mlsz.hu. A szakember ezzel második mérkőzésén az első sikerét könyvelhette el a fiatalok élén.

Mészöly Géza ezúttal a Gelei Vince – Botka Endre (Karacs Péter, 88.) , Szilvási Péter, Csikortás Dávid, Hangya Szilveszter – Pintér András, Szedlár Zoltán (Lőrinczy Attila, 75.), Kleinheisler László – Huller Ádám (Tóth László, 46.), Bese Barna (Kaiser László, 69.), Vankó Imre (Ádám Martin, 55.) összetételben szerepeltette együttesét.

A magyar válogatott gyorsan magához ragadta a kezdeményezést, és már az első negyedórában jelentős fölényben futballozott. A 14. percben egy jobb oldali szabadrúgást követően Pintér András ívelt Bese Barnához, aki átfejelte a labdát a bal oldalra, az érkező Csikortás Dávid pedig a hálóba helyezett. A 32. percben megdupláztuk az előnyt, egy labdaszerzés után Bese játszott Kleinheisler László elé, aki 18 méterről óriási gólt lőtt a bal felső sarokba.

A második félidőben az időnként viharos erejű szél a házigazdákat segítette, ennek ellenére a mieink továbbra is uralták a játékot, ziccereket is sikerült kialakítanunk, de nem tudtuk idejekorán eldönteni a meccset. A macedónok ritka támadásaik egyikéből szépítettek, ám az egyenlítésre nem volt reális esélyük, a találkozó 2–1-es magyar győzelemmel végződött.

„Jobban kezdtük a mérkőzést mint kedden, nagyobb tempóban, jobb ritmusban játszottunk, jóval több helyzetet is dolgoztunk ki, és ennek már első félórában meglett az eredménye – mondta a mérkőzés után Mészöly Géza. – A szünetig óriási volt a mezőnyfölényünk, míg a fordulás után inkább a küzdelem dominált, de ebben a periódusban is voltak helyzeteink. Jó játékkal, megérdemelten nyertünk egy agresszív, gyors csapat ellen, külön öröm, hogy akadt néhány kiemelkedő teljesítményünk a két mérkőzésen. Sok hasznos tapasztalattal gazdagodtunk a négy nap alatt, az edzőtábor minden szempontból elérte a célját.”

Legfrissebb hírek

Révész Bulcsú remekelt, továbbjutott a sznúker-vb selejtezőjében

Egyéb egyéni
2 órája

Szerdai sportműsor: PSG–Liverpool, Barca–Atlético Madrid a labdarúgó BL-ben, Kielce–Szeged a kézi BL-ben

Minden más foci
2 órája

Van-e Szeged-fóbiája a Kielcének?; Az ETO FC öt, a Ferencváros hat győzelemre az aranytól

E-újság
2 órája

A Hapoel Tel-Aviv a Fenerbahcét, az Olympiakosz a Real Madridot verte meg a férfi kosár Euroligában

Kosárlabda
3 órája

„A legutóbbi beszélgetésünkkor azt mondtam neki, hogy hagyja a futballt a fenébe” – Bölöni Lászlót megrázta Mircea Lucescu halála

Minden más foci
3 órája

BJK-kupa: az eső miatt szerdán zárul Tóth Amarissa meccse

Tenisz
3 órája

Megbocsátott tatárjárás – Malonyai Péter publicisztikája

Olasz labdarúgás
3 órája

Budapesti tavasz – Somogyi Zsolt jegyzete

Labdarúgó NB II
3 órája
Ezek is érdekelhetik