Küzdöttünk, hajtottunk, és a közönség támogatásával 3–0-ra nyertünk

2009.04.01. 18:12
A magyar válogatott remekül kezdte a Málta elleni vb-selejtező mérkőzést, hiszen Hajnal Tamás góljával a 7. percben megszereztük a vezetést. A folytatásban is voltak helyzeteink, de a második játékrész elején kétszer is egyenlíthettek volna a máltaiak. A 80. percben azonban Gera Zoltán fejes góljával végleg eldöntötte a mérkőzést, a végén Juhász Roland gólja már csak hab volt a tortán.
Hajnal Tamást ünneplik a társak
Fotó: Németh Ferenc

KOEMAN: A CSAPATSZELLEM DIADALA

„Az első pillanattól jó csapatszellem jellemezte a válogatottat, ez elengedhetetlen volt a győzelemhez. A máltaiak magukhoz képest jól játszottak, mi pedig – bár sok helyzetünk volt – sokáig nem tudtuk megszerezni a mindent eldöntő második gólt. Külön öröm a számomra, hogy Babos Gábor után Fülöp Mártonnal is magabiztosak voltunk hátul, s hogy Gera Zoltán a második félidőben megtette azt, amiért a pályára küldtem” – nyilatkozta Erwin Koeman a találkozót követően.
Erwin Koeman az albánok elleni kezdőcsapathoz képest több helyen is változtatott Málta ellen. Dárdai Pál és Babos Gábor eltiltás miatt nem kerülhetett a csapatba, visszakerült a kezdőbe az eltiltását letöltő Juhász Roland, valamint lehetőséget kapott Bodnár László és Dzsudzsák Balázs is. Szomorú hír, hogy Tóth Balázsnak a mérkőzés előtt elhunyt az édesanyja, a középpályás ennek ellenére vállalta a játékot, a hosszabbítás perceiben csereként lépett pályára.

A mieink hatalmas lendülettel kezdték a mérkőzést. Dzsudzsák már az ötödik percben lövőhelyzetbe került, de próbálkozását blokkolni tudták a vendégvédők. Nem sokkal később viszont már megszereztük a vezetést! A 7. percben Hajnal Tamás 17 méterről szabadrúgásból csavart a máltai kapuba! 1–0

A mieink a vezető gól után kissé visszavettek a meccs eleji nagy iramból, de továbbra is mi irányítottunk, a máltaiak alig-alig lépték át saját térfelüket.

Az első játékrész két Dzsudzsák-villanással zárult. A PSV középpályása a 41. percben a bal oldalról befelé cselezett, majd jobb lábbal lőtt, de lövése elkerülte a kaput. Nem sokkal később Dzsudzsák Torghellét ugratta ki, de a csatár mellélőtt.

A MÁSIK MÉRKŐZÉSEN

A csoport mai másik mérkőzésén Dánia Albániát fogadta. A dánok már az első félidőben eldöntötték a meccset, hiszen előbb Leon Andreasen, majd Sören Larsen is betalált még a szünet előtt. A folytatásban a hazai győzelem így egy percig sem forgott veszélyben, a 3–0-s végeredményt Christian Poulsen állította be a 80. percben. Ezzel Dánia továbbra is vezeti a csoportot a második Magyarország előtt, míg Arie Haan szövetségi kapitánynak alighanem ajtót mutatnak Albániában.

Dánia–Albánia 3–0 (Andreasen 31.,S. Larsen 37., C. Poulsen 80.)
Dzsudzsák játéka azért is külön említést érdemel, mert Albánia ellen nem játszatta őt Erwin Koeman, most viszont mindent megtett azért, hogy bizonyítsa: helye van a csapatban.

A második félidőben Gera is bizonyíthatott, ugyanis Hajnal helyett a szünetben pályára küldte őt a szövetségi kapitány, és az 52. percben csak Justin Haber bravúrján múlott, hogy nem fejelt gólt a magyar támadó. Ennek ellenére nem kezdődött jól számunkra a játékrész, ugyanis a máltaiak néhány perc alatt két nagy helyzetet is kidolgoztak, Fülöp Márton azonban mindkétszer hárítani tudott.

A szurkolók ezt követően ébresztőt fújtak, és a fiúk hallgattak a szép szóra! A máltaiaknak több helyzete már nem volt, a 80. percben pedig Gera Zoltán megszerezte a második magyar gólt is!

A Fulham támadója Huszti Szabolcs bal oldali beadásából fejelt a máltai kapuba, és ezzel végleg eldöntötte a mérkőzést. 2–0

A 3–0-s végeredményt Juhász Roland állította be a hosszabbítás perceiben. Juhász Gerához hasonlóan fejjel volt eredményes, és ezúttal is Huszti adott középre.

Összességében megállapítható: a magyar válogatott nem mindig játszott jól, ám küzdeni tudásból jelesre vizsgázott, hiszen maximálisan igyekezett kiszolgálni a nagyon lelkes hazai publikumot, és ennek meg is lett az eredménye. Győzelmünkkel hat meccs után 13 ponttal állunk csoportunkban, és ez a legfontosabb!

A magyar válogatott következő vb-selejtező mérkőzését hazai pályán Svédország ellen játssza szeptember 5-én.

HAJNAL, GERA ÉS JUHÁSZ GÓLJA

(A Sport Tv felvétele)

"BORSÓDZOTT A HÁTUNK A STADIONBAN!"

VB-SELEJTEZŐ

Nézőszám: 35 800
Játékvezető: Sztanyiszlav Szuhina (orosz)
Asszisztensek: Oleg Celovalnyikov, Mihail Jerovenko (oroszok)

Szövetségi kapitány: Erwin Koeman Szövetségi kapitány: Dusan Fitzel

Gólszerzők: Hajnal (7.), Gera (80.), Juhász (94.)
Csere: Hajnal helyett Gera (a szünetben), Dzsudzsák helyett Vadócz (79.), Halmosi helyett Tóth B. (93.), ill. Schembri h. Scerri (a szünetben), Briffa h. Penech (85.), Bogdanovic h. Barbara (89.)
Sárga lap: Bodnár (8.), Juhász (49.), ill. Mifsud (16.)

EZ TÖRTÉNT KOPPENHÁGÁBAN

DÁNIA–ALBÁNIA 3–0 (2–0)
Koppenhága. V: Skomina (szlovén)
DÁNIA: Sörensen – L. Jacobsen, Andreasen, Agger, M. Jakobsen – Christian Polusen, D. Jensen (Bendtner, 33.), Jörgensen (J. Poulsen, 46.) – Rommedahl (Borring, 71.), S. Larsen, Kahlenberg
ALBÁNIA: Hidi – Vangjeli, Dallku, Curri, Agolli – Bylykbashi (Bequiri, 83.), Bulku (Salihi, 46.), Skela, Lika, Duro – Berisha (Memelli, 85.)
G: Andreasen (31.), S. Larsen (37.), Christian Poulsen (80.)

2008.09.06. Albánia–Svédország 0–0
2008.09.06. Málta–Portugália 0–4 (Said 26. – öngól, H. Almeida 61., Simao 72., Nani 78.)
2008.09.06. Magyarország–Dánia 0–0
2008.09.10. Svédország–Magyarország 2–1 (Källström 55., Holmén 63., ill. Rudolf 90+3.)
2008.09.10. Portugália–Dánia 2–3 (Nani 42., Deco 86.–11-es, ill. Bendtner 84., C. Poulsen 90., D. Jensen 90+2.)
2008.09.10. Albánia–Málta 3–0 (Bogdani 45., Duro 83., Dalku 89.)
2008.10.11. Magyarország–Albánia 2–0 (Torghelle 49., Juhász 81.)
2008.10.11. Dánia–Málta 3–0 (S. Larsen 10., 47., Agger 29. – 11-esből)
2008.10.11. Svédország–Portugália 0–0
2008.10.15. Málta–Magyarország 0–1 (Torghelle 23.)
2008.10.15. Portugália–Albánia 0–0
2009.02.11. Málta–Albánia 0–0
2009.03.28. Málta–Dánia 0–3 (Larsen 12., 23., Nordstrand 89.)
2009.03.28. Albánia–Magyarország 0–1 (Torghelle 39.)