Erwin Koeman szerint felértékelődtek a megszerzett pontjaink

MTI MTIMTI MTI
2009.06.07. 15:37
Erwin Koeman szövetségi kapitány úgy véli, a szombati világbajnoki selejtezők eredményeinek tükrében igencsak felértékelődtek a magyar labdarúgó-válogatott által eddig megszerzett pontok.
Erwin Koeman szerint a szombati meccsek felértékelték a válogatott eddigi eredményeit
Fotó: Czagány Balázs (archív)

A holland szakember a helyszínen tekintette meg a svéd-dán találkozót, melyen a vendégek 1–0-ra győztek, míg segítője, Nagy Tamás Tiranában volt jelen, ahol a portugálok hosszabbításban szerzett potyagóllal győzték le Albánia legjobbjait 2–1-re.

„A svédek ugyanazt játszották, mint ellenünk Stockholmban, de ezúttal kihagyták a lehetőségeiket. A második félidőben hiába játszottak fölényben, nem sikerült egyenlíteniük" - értékelte a találkozót Koeman, aki hozzátette, ez az eredmény is kedvező a magyaroknak, de persze a döntetlen még jobb lett volna.

Koeman kiemelte, ezáltal a svédek még nagyobb győzelmi kényszer alatt lépnek majd pályára szeptemberben a Puskás Ferenc Stadionban. Egyúttal egyetértett azzal a felvetéssel, hogy a mostani eredmények tükrében felértékelődött csapata tiranai győzelme, és a dánok ellen Budapesten szerzett egy pont is.

„Szeptemberben két teljesen különböző összecsapásra lehet számítani. A svédek a fizikumra alapozó, míg a portugálok technikás futballt játszanak, így teljesen különböző taktikát kell majd alkalmazni ellenük" - mondta Koeman, aki ugyanakkor tippelni semmilyen formában nem kívánt.

Nagy Tamás a portugálokról úgy vélekedett, hogy a sztárok alárendelték magukat a csapat érdekeinek, ugyanakkor szerencsével hozták el a három pontot Tiranából, mert nem volt benne a meccsben, hogy megszerzik a győztes gólt.

Máté Csaba az augusztus 12-én, a Puskás Ferenc Stadionban barátságos mérkőzésen pályára lépő románokat figyelte meg, s jelentése szerint az új szakvezető, Razvan Lucescu irányította együttes nagyon motiváltan futballozott a Litvániában aratott 1-0-ás győzelem alkalmával, így tökéletes partner lesz az augusztusi barátságos meccsen ahhoz, hogy a magyarok megfelelően és erős ellenféllel szemben készüljenek fel a sorsdöntőnek ígérkező két hazai, szeptemberi vb-selejtezőre.

„A dánokat egyszerűen nem tudom hova tenni. Amikor Budapesten játszottak, semmit nem mutattak, így nem tudom mire vélni a sikerszériájukat. Ettől függetlenül győzelmeik felértékelik azt a 0–0-s meccset. Annak viszont jobban örültem volna, ha a portugálok nem győznek a 93. percben. Ettől függetlenül nekünk a saját mérkőzéseinkre kell koncentrálni, mert ha szeptemberben a két hazai találkozón négy pontot szerzünk, akkor nem kell számolgatnunk."

A SZOMBATI EREDMÉNYEK

2009.06.06. Albánia–Portugália 1–2 (Bogdani 29., ill. Almeida 27., B. Alves 93.)
2009.06.06. Svédország–Dánia 0–1 (Kahlenberg 22.)