Most már szinte biztos, hogy április végén négy napon belül két, a legutóbbi labdarúgó-világbajnokságon rajthoz álló válogatottal mérheti össze erejét Lothar Matthäus csapata: 25-én, vasárnap Japán együttesét látja vendégül Zalaegerszegen, 28-án, szerdán pedig Brazília ellen léphet pályára a fővárosi Puskás Ferenc-stadionban. Fájdalom, jelen állás szerint az ötszörös világelső pesti vendégjátékát 28 ezernél többen nem csodálhatják meg a helyszínen.
Amennyiben minden jól megy, nem lesz foghíjas a brazil válogatott: mivel április 28-a hivatalos játéknapnak számít az UEFA-nál, az európai élcsapatok kötelesek elengedni legjobbjaikat, így akár a Barcelona karmestere, Ronaldinho is eljöhet Budapestre
Amennyiben minden jól megy, nem lesz foghíjas a brazil válogatott: mivel április 28-a hivatalos játéknapnak számít az UEFA-nál, az európai élcsapatok kötelesek elengedni legjobbjaikat, így akár a Barcelona karmestere, Ronaldinho is eljöhet Budapestre
Rio de Janeiróból származó információink szerint amint egymillió dollárral gyarapszik a brazil szövetség számlája, a magyar szervezők azonmód bejelenthetik, hogy április 28-án az aranysárga mezes válogatottat (mégpedig a legjobb összeállításban!) fogadják. Ehhez képest az már csak apróság, hogy a házigazdáknak még a várhatóan harminctagú brazil delegáció repülőjegyét és szállását is fizetnie kell. Nem meglepő, hogy az MLSZ-ben most mindenki azon töri a fejét, honnan lehetne előteremteni a klasszisok meghívásához szükséges 210-220 millió forintot – hírlik, még Lothar Matthäus is beszállt a pénz után kutatók közé: a szövetségi kapitány a kiváló nemzetközi kapcsolatait használná ki ez ügyben. A szakértők egyébként állítják, megérné kockáztatni: ha okosan gazdálkodnak a rendezők, nem kis hasznot könyvelnének el április 28-a után.
Természetesen a jegybevétel jelentené az egyik fő forrást: állítólag a legolcsóbb belépők 5000, a legdrágábbak pedig 10 ezer forintba kerülnének, ha telt házzal, azaz 28 ezer szurkolóval és 7500 forintos átlagárral számolunk, akkor is 210 millió folyna be a kasszába (mármint az MLSZ kasszájába…). Nézzük a másik nagy bizniszt: amint azt már korábban is írtuk, erről az összecsapásról kétoldali televíziós sugárzás lenne, ily módon a bevétel ezen a téren is duplázódna; gyanítható, a brazilok miatt aligha lenne probléma a közvetítési jogok busás áron történő értékesítése… És még valami: bár különösebb hírverést aligha kellene csapni a meccsnek, a reklámok révén is tisztességes összeggel gyarapodna a büdzsé.