London 2012: az ukrán súlyemelőt megfosztották aranyérmétől

MTI MTIMTI MTI
2019.12.19. 20:55
Az ukrán Olekszij Torohtijt megfosztották a 2012-es londoni olimpián nyert aranyérmétől, és kétéves eltiltással sújtották.

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) csütörtökön közölte, hogy a 105 kilogrammos súlycsoport győztesénél dehidroklorometil-tesztoszteron használatát mutatta ki a megismételt vizsgálat.

Torohtij eltiltása 2018 decemberétől van érvényben, amikor a Nemzetközi Súlyemelő-szövetség (IWF) bejelentette, hogy a 2012-es olimpia mezőnyének öt tagja – köztük az ukrán aranyérmes – doppingolás miatt lebukott, így az érintettek versenyengedélyét már akkor felfüggesztették.

Legfrissebb hírek

London 2012: elvették Gulijeva ezüstjét is, megint új sorrend a 800 méteren

Atlétika
2026.06.23. 18:37

Csodák csodája: a magyar olimpiatörténet legnagyobb pillanatai – 20. rész: Gyurta Dániel

Úszás
2025.09.28. 17:09

Doppingvétség miatt olimpiai érmeket osztottak újra

Atlétika
2025.06.30. 13:25

Pars Krisztián szögre akasztotta a kalapácsot

Atlétika
2025.01.11. 16:31

Elvették az orosz futó londoni olimpián nyert ezüstérmét

Atlétika
2024.09.04. 12:50

Lékai Máté: Amit mi átéltünk Londonban... Megállt az élet, mindenki ezt nézte

Kézilabda
2024.07.02. 13:31

Atlétika: megfoszthatják a női 800 méter londoni ezüstérmétől Poistogova-Guliyevet

Atlétika
2024.04.08. 09:40

Súlyemelés: több mint 11 év után jár a kétmillió forint Nagy Péternek

Egyéb egyéni
2024.03.22. 16:36
Ezek is érdekelhetik