Paralimpia: a román kormányfő gratulált Nováknak

2012.09.05. 18:20
Címkék
Victor Ponta román miniszterelnök gratulált szerdán Novák Károly Eduárd romániai magyar kerékpározónak, aki a paralimpia történetében elsőként szerzett aranyérmet Romániának.
Novák a négy kilométeres pályaversenyen nyert aranyérmet a hétvégén, szerdán pedig a 24 kilométeres országúti verseny egyéni időfutamában szerzett ezüstérmet. A romániai magyar kerékpározót, aki a paralimpia nyitóünnepségén a román csapat zászlóvivője volt, a román média igazi hősként ünnepeli. A bukaresti kormány honlapján olvasható közlemény szerint Novák története bizonyítja, hogy ő született bajnok, aki dicsőséget szerzett Romániának. A kormányfő szerint Novák Károly Eduárd sikerei arra kell ösztönözzenek mindenkit, hogy képességeihez mérten a lehető legjobban teljesítsen, hiszen Nováknak ez sikerült, és ezzel boldoggá, büszkévé tett sokakat – olvasható a kormányfői üzenetben. A jelenleg 36 éves csíkszeredai sportoló eredetileg gyorskorcsolyázónak készült, de 19 éves korában gépkocsibalesetet szenvedett, és amputálni kellett az egyik lábfejét.
Legfrissebb hírek

Hollandia csoportgyőztes, Japán második, Svédország harmadik – mind továbbmentek

Foci vb 2026
23 perce

Hollandia Tunézia legyőzésével csoportgyőztes, így elkerülte Brazíliát

Foci vb 2026
30 perce

Gyors gólváltás után Japán a svédek elleni döntetlennel szerezte meg az F-csoport második helyét

Foci vb 2026
32 perce

Összesen 16 (!) változás az USA-nál és a már kiesett törököknél – íme, a kezdőcsapatok!

Foci vb 2026
33 perce

Szép támadás után szerzett vezetést Japán, hatalmas Elanga-bombával egyenlítettek a svédek – videó

Foci vb 2026
57 perce

Nem lehet nem szeretni a holland szurkolókat – videó

Foci vb 2026
1 órája

Hollandia gyorsan eldöntötte, a japán–svéden még nincs gól – félidők

Foci vb 2026
1 órája

Mutatjuk a holland gólokat

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik