Olimpia: eltiltották a szándékosan vesztő indonéz tollaslabdázókat

MTI MTIMTI MTI
2012.09.05. 09:34
Címkék
Négy hónapra, december 3-ig eltiltották hazájában azt az indonéz tollaslabdázó párost, amelynek tagjai szándékosan veszítettek a londoni olimpián.

Greysia Polii és Meiliana Jauhari azért szervált többször a hálóba, rontott el könnyűnek tűnő labdákat, hogy a kieséses szakaszban reményeik szerint verhető ellenfelet kapjanak.

Nemcsak ez a duó, hanem két dél-koreai és egy kínai kettős is hasonlóan járt el, ezért valamennyiüket kizárták az ötkarikás játékokról.

A dél-koreai játékosokat először két évre, majd másodfokon hat hónapra tiltották el hazájukban, edzőjüket pedig eredetileg végleg száműzték volna a sportágból, végül két esztendőt kell kihagynia.

A kínaiak világbajnok és világranglista-vezetője, Jü Jang – aki Vang Hsziao-livel alkotott párt az olimpián – az eset után bejelentette a visszavonulását.

Legfrissebb hírek

Hollandia csoportgyőztes, Japán második, Svédország harmadik – mind továbbmentek

Foci vb 2026
23 perce

Hollandia Tunézia legyőzésével csoportgyőztes, így elkerülte Brazíliát

Foci vb 2026
30 perce

Gyors gólváltás után Japán a svédek elleni döntetlennel szerezte meg az F-csoport második helyét

Foci vb 2026
32 perce

Összesen 16 (!) változás az USA-nál és a már kiesett törököknél – íme, a kezdőcsapatok!

Foci vb 2026
33 perce

Szép támadás után szerzett vezetést Japán, hatalmas Elanga-bombával egyenlítettek a svédek – videó

Foci vb 2026
57 perce

Nem lehet nem szeretni a holland szurkolókat – videó

Foci vb 2026
1 órája

Hollandia gyorsan eldöntötte, a japán–svéden még nincs gól – félidők

Foci vb 2026
1 órája

Mutatjuk a holland gólokat

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik